Szkoła
9 listopada o godzinie 11:11 włączyliśmy się w ogólnopolską akcję śpiewania hymnu – „ Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczestnicy konkursu „Życzenia dla Niepodległej” odczytali zredagowane przez siebie teksty. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem pieśni legionowych i patriotycznych.
Kopytko jest szewskim uczeniem i zarazem psotnym młodzieńcem pełnym życia. Gdy za swoje wybryki zostaje skarcony przez swego majstra, rzuca pracę i wyrusza w świat, szukając wesołych przygód i beztroskiego życia. Na drodze spotyka Kaczora Kwaka. Kopytko i Kwak potrafią zajść za skórę każdemu, kogo spotkają na drodze. Swoje niczym nieskrępowane zamiłowanie do psot i żartów potrafią jednak w końcu wykorzystać we właściwy sposób. A jaki? Dowiedzieli się tego uczniowie klas młodszych i dzieci z oddziału przedszkolnego, oglądając w MOK w Zambrowie spektakl Teatru Lalki i Aktora w Łomży pt. „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”. Historia napisana przez twórcę słynnego Koziołka Matołka, czyli Kornela Makuszyńskiego, w adaptacji Jana Wilkowskiego, niezwykle podobała się naszym najmłodszym.
Szkoda, że tak szybko się skończyła.
8 listopada 2018 r. odbył się konkurs recytatorski „A to Polska właśnie” organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej w ramach „Tygodnia dla Polski”. Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice:
w kategorii klas I – III
- Natalia Sutkowska – klasa II
- Oliwia Świderska – klasa III
w kategorii klas IV – VI
- Daria Gumiężna – klasa V
- Julia Żyłowska – klasa V
w kategorii klas VII – VIII
- Patrycja Sutkowska – klasa VIII
- Paulina Żyłowska – klasa VIII.
Dziewczynki pięknie się zaprezentowały. Julia Żyłowska znalazła się w gronie laureatów.
Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.
26 października 2018 r. uczniowie klas młodszych i dzieci z oddziału przedszkolnego oglądali w Bibliotece Publicznej Gminy Andrzejewo przedstawienie pt. „Pani jesień dary niesie" w wykonaniu aktorów z Teatru KOP z Krakowa. Spektakl był bardzo ciekawy i pouczający, bardzo podobał się widzom, którzy nagrodzili aktorów gromkimi brawami.
Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie.
26 października 2018 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej, wydarzenie, które zawsze wzbudza wiele emocji wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.
Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: rodzice pierwszoklasistów, przedszkolaki oraz uczniowie młodszych las.
Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, a następnie zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor Agnieszka Choromańska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Ołdakach Polonii.
Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Dopełnieniem uroczystości była wspólna zabawa z dziewczynkami z klasy piątej.
Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.
16 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na która przybyli nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni goście. Na scenie zaprezentowali się nam uczniowie klasy ósmej w humorystycznym programie. Następnie dołączyły do nich uczennice klasy czwartej, które wystąpiły jako modelki w szkolnym pokazie mody. Część artystyczną uświetnił także występ chóru szkolnego. Na koniec życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły od Rady Rodziców złożyła jej przewodnicząca pani Sylwia Choromańska.
4 października 2018 r. nasi uczniowie, przygotowując się do konkursu „Nasi przodkowie dla Niepodległej", wzięli udział w warsztatach pt: „Jak i gdzie szukać śladów historii”. Spotkanie poprowadził Pan Dariusz Szymanowski - prezes Stowarzyszenia Wizna 1939, który przekazał uczestnikom warsztatu wiele cennych wskazówek. Dziękujemy pracownikom Biblioteki Publicznej Gminy Andrzejewo za organizację spotkania.
13 września 2018 r. uczestniczyliśmy w IV Rajdzie Rowerowym „ŚLADAMI 18 DYWIZJI PIECHOTY – MŁODZI PAMIĘTAJĄ”. Rajd rozpoczął się w Mauzoleum Żołnierzy 18 Dywizji Piechoty w Andrzejewie, gdzie zapaliliśmy znicze i wspólnie z innymi uczestnikami rajdu odśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Następnie poznaliśmy historię powstania mauzoleum i dzieje 18 Dywizji Piechoty oraz obejrzeliśmy wystawę fotografii i dokumentów z tego okresu. Kolejnym punktem rajdu było zwiedzenie Kościoła pw. WNMP w Andrzejewie, który podczas wojny pełnił rolę szpitala polowego. Tam wysłuchaliśmy opowiadania pan Damiana Jasko. Potem udaliśmy się przez pola, na których 79 lat temu toczyła się krwawa bitwa, do Łętownicy, gdzie zostaliśmy powitani przez wójta Gminy Szumowo – pana Jarosław Cukiermana. Pod pomnikiem sprawdzono naszą znajomość historii 18 DP. Okazało się, że dużo wiemy, a zdobyte podczas rajdu wiadomości zostaną na długo w naszej pamięci. Impreza zakończyła się ogniskiem, poczęstunkiem przygotowanym przez mieszkańców Łętownicy i panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz wspólnym śpiewaniem żołnierskich i patriotycznych pieśni.
Dziękujemy organizatorom rajdu za niezwykłą lekcję historii.