Szkoła
21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Ten dzień przypomina o różnorodności językowej na świecie, a jednocześnie podkreśla wartość języka w rozwoju dziedzictwa kulturowego. Dbając o język ojczysty i chroniąc go, dbamy o własną tożsamość narodową. W naszej szkole z okazji tego święta przygotowano okolicznościową gazetkę oraz zorganizowano „Tydzień z językiem polskim” z wieloma różnorodnymi aktywnościami. Dla chętnych przygotowano grę sprawdzająca znajomość wybranych zagadnień z języka polskiego. Na drzwiach pracowni polonistycznej każdego dnia pojawiał się kod qr, pod którym kryły się zadania do wykonania. Mistrzami Mowy Ojczystej, wykonując poprawnie wszystkie zadania, zostali:
- Michał Szabłowski – klasa IV,
- Paweł Wyszyński – klasa V,
- Gabriel Kos – klasa V,
- Kacper Podbielski – klasa VI,
- Jakub Podbielski – klasa VIII,
- Martyna Godlewska – klasa VIII,
- Natalia Sutkowska – klasa VIII.
Oprócz tego w klasach IV – VI odbyła się gra terenowa „Mam to na końcu języka” oraz dyktando biegane związane tematycznie z lekturami omawianymi w poszczególnych klasach. Natomiast uczniowie klasy VII i VIII sprawdzili swoją wiedzę w grze Kahoot zawierającej zabawy językowe zatytułowane „Potyczki z polszczyzną”, przygotowanej przez osoby pracujące w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu w Zielonej Górze. Najlepsi okazały się dziewczęta: Martyna Godlewska (klasa VIII), Natalia Sutkowska (klasa VIII) oraz Klaudia Kalinowska (klasa VII).
Na przerwach każdy mógł się zmierzyć z zawiłościami naszej polskiej ortografii i otrzymać odznakę „Mistrza Ortografii”.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody . Liczymy na równie szeroki odzew w przyszłym roku.
W środę 26 lutego odbył się kolejny charytatywny kiermasz własnoręcznych wypieków pod hasłem "Słodki Dzień".
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji kiermaszu. Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które upiekły pyszne smakołyki.
Od października do połowy grudnia uczniowie klas 1-2 uczestniczyli w projekcie „Mały Mistrz”, który promował aktywność fizyczną i zdrowy styl życia.
W ramach programu dzieci brały udział w różnych dyscyplinach, takich jak gimnastyka, lekkoatletyka, piłka nożna, piłka ręczna i turystyka. Za zdobycie nowych umiejętności otrzymywały specjalne odznaki.
Dzięki udziałowi w projekcie nasza szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt sportowy, który uatrakcyjni zajęcia wychowania fizycznego. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał sportową koszulkę, podkreślającą ducha rywalizacji iwspólnej zabawy.Projekt zachęcił najmłodszych do ruchu, wspólnej zabawy i rozwijania sportowych pasji. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy naszym małym mistrzom!
13 stycznia 2025 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas 1-2 wraz z wychowawcami pojechali do MDK w Zambrowie na spektakl, pt.,, Bajka o dzielnym Szewczyku" wystawionego przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.
To opowieść o biednym chłopcu, który wędrując po świecie często spotyka potrzebujących i nigdy nie pozostaje wobec nich obojętny. Pomaga mrówkom usypać mrowisko, pszczołom naprawić zniszczoną barć, a z kaczkami dzieli się chlebem. Pewnego dnia przybywa do krainy, w której trwa rywalizacja o rękę księżniczki, uwięzionej w wieży przez złą czarownicę. Wielu śmiałków straciło już życie przez te ryzykowne konkursy, ale dzielny Szewczyk postanawia stawić czoło wyzwaniu. Dratewce z pomocą przychodzą ci, którym on wcześniej okazał dobre serce. Wspólnie pokonują czarownicę i ratują z niewoli królewnę.
Wartka akcja i zaskakujące zakończenie spektaklu sprawiły, że mali widzowie dali się porwać magii teatralnego świata.
Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły.
Święty Mikołaj znany jest przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci, który co roku obdarowuje je wspaniałymi prezentami. Wszystkie grzeczne dzieci w dniu Św. Mikołaja dostają mnóstwo prezentów, a te, które źle się sprawowały, mogą liczyć jedynie na rózgi, co ma ich przestrzec przed dalszym niewłaściwym zachowaniem.
Na szczęście w naszej szkole wszyscy uczniowie zasłużyli na prezenty, co potwierdził przybyły do każdej z klas - 6 grudnia Św. Mikołaj – zwłaszcza wypchany po brzegi worek z prezentami.
Na ten dzień czekali wszyscy, jednak szczególnie najwięcej emocji i radości „niecodzienna wizyta” wzbudziła w najmłodszych – dzieciach z oddziału przedszkolnego oraz uczniach klas I – III. W podziękowaniu za otrzymane prezenty nasi uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wierszyki pod kierunkiem swoich wychowawców. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć ze Św. Mikołajem.