Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w projekcie czytelniczym „Przyjaciel (Nie) Potrzebnej Książki” organizowanym przez magazyn „Bliżej Przedszkola”.

„Przyjaciel (Nie) Potrzebnej Książki” to projekt czytelniczy mający na celu zachęcenie do dzielenia się przeczytanymi, niepotrzebnymi już książkami. Przeczytane, niepotrzebne już książki zostały wysłane na adres redakcji „Bliżej Przedszkola” .

Zebrane książki zostaną przekazane osobom ze środowiska wychowania przedszkolnego podczas konferencji, szkoleń organizowanych przez Organizatora akcji lub udostępnione w siedzibie Organizatora podczas dni

otwartych.

21.04.2022r. w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce przeprowadzono eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej ”MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, które miały na celu wyłonienie czterech reprezentantów gminy do eliminacji powiatowych w/w konkursu. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice – Julia Żyłowska z klasy VIII i Martyna Godlewska z klasy V. Dziewczynki zaprezentowały się wspaniale. Julka uzyskała I miejsce i będzie reprezentować gminę Andrzejewo w eliminacjach powiatowych. Martyna natomiast zajęła III miejsce.

Dziękujemy dziewczynkom za godne reprezentowanie naszej szkoły. Gratulujemy sukcesu. Julce życzymy powodzenia w następnym etapie.

Julka Żyłowska okazała się najlepsza w swojej grupie wiekowej  w powiatowych eliminacjach konkursu wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Będzie reprezentować powiat w eliminacjach wojewódzkich.

Gratulacje!

9 kwietnia gościliśmy w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce, gdzie odbywał się I Otwarty Turniej Szachowy Królewskie Szachy. Wystartowało w nim 96 zawodników m.in. z Warszawy, Łomży, Ostrołęki, Czyżewa, Ostrowi Mazowieckiej, Małkini, Wąsewa, Zambrowa, Ciechanowca. W tym licznym gronie nie mogło także zabraknąć zawodników ze Szkoły Podstawowej w Ołdakach – Polonii. Reprezentowali nas następujący uczniowie: Jakub Kowalewski, Piotr Przeździecki, Szymon Przeździecki, Natalia Sutkowska, Kamil Zaremba i Maksymilian Zaręba. Zawody rozgrywane były system szwajcarski na dystansie 7 rund, tempo gry: 10 minut + 5 sekund dla zawodnika

Mimo niedyspozycji zdrowotnej części naszych czołowych zawodników drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Ołdakach – Polonii zaprezentowała się bardzo dobrze. W kategorii D 13 drugie miejsce zajęła jedyna nasza reprezentantka, Natalia Sutkowska. Chłopcy walczyli bardzo dzielenie i dwóch naszych reprezentantów, mimo dużej konkurencji w kategorii chłopców do lat trzynastu, znalazło się w pierwszej dziesiątce.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom. Dziękujemy uczniom za udział, a rodzicom za wsparcie. Szczególne podziękowania kierujemy do pań: Justyny Zaręby i Moniki Przeździeckiej.

 

Palma to jeden z symboli zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Z tej okazji w szkole został zorganizowany konkurs na „Najpiękniejszą palmę wielkanocną”. Głównym celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, a także rozwijanie zdolności plastycznych oraz promowanie talentów. Konkurs został zorganizowany w dwóch kategoriach, klasy I-III i IV-VIII. Do konkursu zgłoszono 26 palm. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięskie palmy:

Kategoria klas I – III

I miejsce Zofia Wolińska
I miejsce Paweł Wyszyński
II miejsce Natalia Dmochowska
II miejsce Natalia Zaręba

Kategoria klas IV – VIII

              I miejsce Elżbieta Orzepowska
              II miejsce Maksymilian Zaręba
              II miejsce Kamil Zaremba
              III miejsce Tomasz Szabłowski

Wszystkie palmy- duże i małe -  zachwycały kolorem i bogactwem zastosowanych materiałów. Zostały wykonane z użyciem gałązek wierzbowych, bukszpanu, różnego rodzaju suszonych kwiatów oraz kwiatów wykonanych z bibuły i krepiny. Nagrodzone palmy i palma wykonana na zajęciach świetlicowych pod okiem p. Wojtkowskiej wzięły udział w XXIV Konkursie na Palmę Wielkanocną organizowanym przez Muzeum Rolnictwa im. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

                         

W piątek, 1 kwietnia obchodziliśmy  Dzień Bez Plecaka i Torebki. Nietypowa zabawa dowiodła, że nasza kreatywność nie zna granic!

Transportery dla kotów, zabawkowe pojazdy, wózki i koszyki sklepowe, a nawet taczki! To tylko niektóre z przedmiotów, do których - zamiast do plecaków i torebek - spakowaliśmy zeszyty, książki oraz drugie śniadanie.

Wspólna zabawa stała się kolejnym pretekstem do integracji i zacieśniania koleżeńskich więzi!

Teatr to niezwykłe miejsce, pełne świateł, kolorów, dźwięków, czarów na scenie …. Świat, w którym niemożliwe staje się prawdą. W teatrze zwierzęta potrafią mówić ludzkim głosem, pajacyk z drewna staje się chłopcem, a dobra wróżka pomaga w trudnych chwilach.

28 marca 2022 roku dzieci z klasy I, II, III oraz oddziału przedszkolnego pojechały do MOK w Zambrowie na spektakl teatralny ,,Pinokio”, wystawiany przez Katolicki Teatr Edukacji.

Dzieci z dużym zaciekawieniem śledziły losy drewnianego pajacyka, którego marzeniem było zostać prawdziwym chłopcem, mieć rodzinę i chodzić do szkoły. Jednak chęć przygody i poznania świata okazały się bardziej kuszące. Pinokio zlekceważył przestrogi Świerszcza i uciekł z domu. Pajacyk spotkał na swej drodze podstępnego Lisa, mamiącego obietnicami Osła i dobrą Błękitną Wróżkę. Ostatecznie Pinokio przekonał się, że kłamstwo nie popłaca. Zrozumiał też, że starszym należy się szacunek, a miłość naprawdę czyni cuda.

Przedstawienie „Pinokio" bardzo podobało się naszym wychowankom. Dzieci podziwiały grę aktorów – ich interpretację bajki, stroje, dekoracje i rekwizyty. Wyjątkowym atutem przedstawienia była oprawa muzyczna: piękne, wpadające w ucho piosenki oraz zaskakujące efekty specjalne.

Widowisko zapewniło znakomite doznania estetyczne, które zwiększyły wrażliwość uczniów i zachęciły do częstszych wizyt w teatrze.

25 marca naszą szkołę odwiedził mł. asp. Artur Dziwulski - dzielnicowy gminy Andrzejewo, który przeprowadził z uczniami klasy IV  - VIII zajęcia pt. "Hejt - mowa nienawiści". Policjant wyjaśnił, na czym polega zjawisko hejtu i kto jest hejterem, jak walczyć z negatywnymi komentarzami w Internecie oraz jakie konsekwencje może ponieść osoba, która jest autorem obraźliwych, czy agresywnych wypowiedzi.

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.