Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

18 marca 2016 r. został rozstrzygnięty Gminny konkurs plastyczno – techniczny „Wielkanocny zając 2016”, mający na celu rozwój umiejętności manualnych i wyobraźni twórczej dzieci oraz kultywowanie zwyczajów świątecznych.

Konkurs cieszył się dużą popularnością, przystąpiło do niego 55 uczestników,  uczniów ze Szkoły Podstawowej w Andrzejewie oraz Szkoły Podstawowej w Ołdakach Polonii.

Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych. 

W grupie klas op. – III jury wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce – Mateusz Choromański (SP Ołdaki Polonia)

                  Adam Zaremba (SP Ołdaki Polonia)

II miejsce – Magda Sadłowska (SP Ołdaki Polonia)

                   Weronika Pieńkowska (SP Ołdaki Polonia)

III miejsce – Krzysztof Tyszka (SP Andrzejewo)

                     Weronika Sołowińska (SP Andrzejewo)

                     Jakub Dmochowski (SP Ołdaki Polonia)

Wyróżnienie:

  • Szymon Godlewski (SP Ołdaki Polonia)
  • Julia Żyłowska(SP Ołdaki Polonia)
  • Adrian Michalik (SP Andrzejewo)
  • Elżbieta Orzepowska(SP Ołdaki Polonia)
  • Patryk Rykaczewski (SP Ołdaki Polonia)
  • Anna Kaczyńska (SP Ołdaki Polonia)
  • Adam Przeździecki (SP Ołdaki Polonia)
  • Kacper Dmochowski(SP Ołdaki Polonia)

W kategorii klas IV-VI wyłoniono następujących laureatów:

I miejsce – Michał Przeździecki  (SP Ołdaki Polonia)

                  Patrycja Wojno (SP Andrzejewo)

II miejsce – Karol Przeździecki (SP Ołdaki Polonia)

III miejsce – Karolina Zalewska (SP Ołdaki Polonia)

Wyróżnienie:

  • Paulina Wilk (SP Andrzejewo)
  • Dominik Zaremba (SP Ołdaki Polonia)
  • Dominika Wiśniewska (SP Andrzejewo)
  • Szymon Pieńkowski (SP Ołdaki Polonia)

Zwycięzcom gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

29.02.2016 r.,  o godzinie 11:30,  w Zambrowskim Centrum Kultury rozpoczął się spektakl pt. ,,Przygody Tomka Sawyera”.

Przedstawienie okazało się dość wierną adaptacją lektury Marka Twaina. Mogliśmy zobaczyć wszystkich bohaterów i przypomnieć sobie główne wydarzenia. Kostiumy, szyte na miarę, przeniosły nas w II połowę XIX w. ,  a scena i rekwizyty zapierały dech. Wszystko było idealne, nawet nasze miejsca na balkonie. Gdybym miał wybrać najciekawszy wątek, wybrałbym oświadczyny Tomka  i  Beki podczas lekcji języka angielskiego.

Przedstawienie wciągało nawet tych, którzy znali losy bohaterów. Gra aktorów, pełna swobody i naturalności,  wywołała w nas różne emocje – śmiech i radość, innym razem - zaskoczenie lub smutek.

Dużą atrakcją spektaklu były rytmiczne piosenki i ruch sceniczny w wykonaniu głównych bohaterów.

        Moim zdaniem,  spektakl podobał się zarówno młodzieży, jak i dorosłym. Po przedstawieniu rozległy się gromkie brawa i okrzyki radości.

To przedstawienie pozostanie na długo w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że takie wyjazdy będą częściej organizowane.

 

W teatrze, na balkonie

Kacper Gumiężny, klasa VI

Już po raz dziewiąty, członkowie i sympatycy Szkolnych Kół Caritas Diecezji Łomżyńskiej, pochylili się nad postacią osoby świętej. Tym razem była to Włoszka - Rita Lotti, żyjąca na przełomie XIV /XV wieku w małej wiosce Roccapoerna, blisko Cascii. W sobotę, 27 lutego 2016 r.  w Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży odbył się finał Konkursu wiedzy dla Członków i Sympatyków SKC - ,,Św.Rita – Róża w Ogrodzie Jezusa”. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Paulina Żyłowska, Patrycja Sutkowska i Kamila Zalewska. Dziewczynki wykazały się ogromną wiedzą dotyczącą życia i działalności św. Rity, zajmując III miejsce  na poziomie szkoły podstawowe. Gratulujemy!

 

 

W czwartek,25 lutego 2016 r. w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce odbyła się kolejna edycja konkursu "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Żyłowska, Katarzyna Żyłowska i Mateusz Tarnowski. Wykazali się oni ogromną wiedzą.

Mateusz Tarnowski zdobył I miejsce, natomiast Paulina Żyłowska III. Gratulujemy!

 

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, coroczne święto, które zostało ustanowione przez UNESCO w celu upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu.  

W Polsce obchodzimy go po raz jedenasty. My również dołączyliśmy się do obchodów tego święta.

22 lutego zostały zorganizowane w naszej szkole rozgrywki, podczas których wykazaliśmy się swoimi wiadomościami i umiejętnościami polonistycznymi. Bawiliśmy się wesoło, wykonując kolejne zadania, wśród których znalazły się między innymi ortograficzne kalambury, zgaduj – zgadula czy też zabawa „Kim jestem?”. Okazało się, że język polski wcale nie jest taki trudny. 

Zbliżają się ferie zimowe, czas odpoczynku, spotkań z przyjaciółmi i krewnymi, a przede wszystkim czas swobody. Ale nawet podczas beztroskiej zabawy nie należy zapominać o swoim bezpieczeństwie.

Pamiętaj!

  • Nigdy nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu jezdni.
  • Rzucając się śnieżkami, nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamyczków. Staramy się nie celować w twarz drugiej osobie, żeby nie uszkodzić komuś oka. Nigdy nie rzucamy śnieżkami w nadjeżdżające samochody – zaskoczony kierowca może stracić równowagę i spowodować wypadek.
  • Na łyżwach jeździ się tylko w wyznaczonych miejscach. Stawy, jeziora czy rzeki nie są bezpiecznym miejscem do zabawy. Lód w każdej chwili może się załamać!
  • Zjeżdżając na nartach czy sankach, pamiętamy o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa.
  • Nie doczepiamy sanek do samochodu. Źle zabezpieczony kulig może stwarzać duże zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa.
  • Nie gramy w „hokeja na lodzie” na ulicy.

Wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom życzymy zdrowych, bezpiecznych ferii, które dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń

 

22 stycznia 2016 r. gościliśmy w naszej szkole ukochane Babcie i najmilszych Dziadków. Z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkową akademię, chcąc wyrazić całą naszą miłość i wielkie przywiązanie.
Zaprezentowaliśmy  program artystyczny złożony z wierszy i piosenek nawiązujących do tego, tak ważnego dla nas wszystkich  święta. Nasi starsi koledzy, należący do grupy teatralnej „Ołdakowiaczki”, wystąpili w inscenizacji bajki pt. „Jaś i Małgosia”.  Każdy punkt programu goście  nagradzali gromkimi brawami.  Po odśpiewaniu „100 lat” wręczyliśmy Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i drobne upominki. Nie zabrakło uścisków i buziaków , a także słodkiego poczęstunku.

Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku. Lubimy przebywać z naszymi Dziadkami, bowiem ich bardzo kochamy.

 

Wigilia szkolna to niezwykła uroczystość, integrująca  całą społeczność szkolną, bowiem uczestniczą w niej rodzice, uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście.  Tegoroczną  Wigilię, 21 grudnia 2015 r.,  uświetniła obecność proboszcza parafii w Andrzejewie ks. dr. Jerzego  Kruszewskiego.  Tradycyjnie świętowanie rozpoczęła Jasełka, tym razem  przygotowana przez grupę teatralną „Ołdakowiaczki”. Tym miłym akcentem członkowie koła wprowadzili całą brać szkolną w okres najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.
Po przedstawieniu były płynące z głębi serca życzenia, opłatek-symbol chleba i wzajemnego przebaczenia,  oraz wspólny poczęstunek.

Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Ten niezwykły dzień na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

 

Członkowie grupy "Ołdakowiaczki" po występie

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.