Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

Ogłoszenie

9 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Aby upamiętnić ten doniosły w historii Polski fakt, uczniowie klasy czwartej i dziewczęta z klasy szóstej przygotowali część artystyczną. Apel rozpoczęto odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie zaprezentowano historię konstytucji, uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Wszystkim obecnym na apelu uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia.Było to ważne i wyjatkowe wydarzenie dla naszej społeczności.

8 maja 2017 r. gościł w naszej szkole pan Roman Brochocki, który zaproponował nam niezwykłą lekcję muzyki. W godzinnym programie przedstawił  budowę, brzmienie,  pochodzenie i inne ciekawostki związane z prezentowanymi instrumentami. Mieliśmy okazję zobaczyć następujące instrumenty muzyczne: akordeon, harmonijka ustna, fletnia Pana, okaryna, ligawka, trabka, banjo, bałałajka, saz. Niektóre z nich widzieliśmy i słyszeliśmy po raz pierwszy. Bardzo podobały nam się utwory grane przez pana Brochockiego. Wszyscy doskonale się bawiliśmy. Szkoda. że ten niezwykły koncert tak szybko się zakończył.

W ramach promowania wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie oraz kształtowania prawidłowych zachowań i właściwych postaw wśród młodzieży w domu, na ulicy, w szkole, na wycieczce, podczas nauki i zabawy, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowało XIX edycję eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży, przeznaczoną dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół specjalnych i wychowanków innych placówek wychowawczych. Na konkurs pod hasłem "25 LAT PSP -  PROFESJONALNI, SPRAWNI, POMOCNI" nadesłano 289 prac, które oceniono w czterech kategoriach. Praca naszej uczennicy, Weroniki Pieńkowskiej została doceniona przez Komisję Konkursową. Dziewczynka zdobyła I miejsce w grupie I - uczniowie klas 1 - 3 szkół podstawowych. 28 kwietnia 2017 r. Weronika otrzymała dyplom i nagrodę. Gratulujemy! Praca Weroniki Pieńkowskiej (decyzją Komisji Konkursowej) została wysłana na eliminacje wojewódzkie. Życzymy dalszych sukcesów.

7 kwietnia 2017 r. w Ostrowi Mazowieckiej, w sali kina Ostrovia, odbyły się eliminacje powiatowe 40. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Sutkowska (klasa VI), Adam Zaremba (klasa IV, Mateusz Choromański (klasa III) i Angelika Świderska (klasa III). Uczniowie zaprezentowali się wspaniale. Mateusz Choromański za brawurową recytację fragmentu utworu Marii Kownackiej pt. "Moje zbiory" uzyskał II miejsce w kategorii klas I - III. Gratulujemy!

4 kwietnia 2017 r. został rozstrzygnięty Międzyszkolny konkurs plastyczno - techniczny  "Ozdoba na wielkanocny stół" skierowany do uczniów szkół podstawowych z gminy Andrzejewo. Celem konkursu było:

  • popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą;
  • pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia obrzędowości ludowej;
  • rozbudzanie inwencji twórczej dzieci;
  • przekaz wartości i tradycji ludowej.

Na konkurs dostarczono 43 prace, które zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

Kategoria klasy op - III

I miejsce - Amelia Pres (SP Andrzejewo)

                   Jakub Dmochowski (SP Ołdaki Polonia)

                  Aniela Sutkowska (SP Andrzejewo)

II miejsce - Julia Wujkowska (SP Ruskołęka Stara)

                    Kacper Dmochowski (SP Ołdaki Polonia)

                   Adam Przeździecki (SP Ołdaki Polonia)

III miejsce - Mateusz Pasztelaniec (SP Ruskołęka Stara)

                     Zuzanna Rostkowska (SP Ołdaki Polonia)

                    Weronika Pieńkowska (SP Ołdaki Polonia)

wyróżnienie - Olga Łuniewska (SP Ruskołęka Stara)

                        Dawid Frądczyk (SP Ruskołęka Stara).

Kategoria klasy IV - VI:

I miejsce - Magda Sadłowska (SP Ołdaki Polonia)

II miejsce - Paulina Frądczyk (SP Ruskołęka Stara)

III miejsce - Karol Przeździecki (SP Ołdaki Polonia)

wyróżnienie - Weronika Uścińska (SP Ołdaki Polonia).

Gratulujemy! Dziękujemy  za udział w konkursie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają drobne upominki ufundowane przez Wójta Gminy Andrzejewo, Pana Michała Rutkowskiego, który objął patronat nad konkursem. Dziękujemy!

30 marca 2017 r. odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu ogólnowiedzowego "Mądra Główka" skierowanego do uczniów klasy trzeciej, piątej i szóstej  szkół podstawowych z terenu gminy Andrzejewo. Celem konkursu  jest popularyzacja wśród uczniów zasady zdrowej rywalizacji, nawyku systematycznego uczenia się oraz motywowanie do wszechstronnego rozwoju i pełnego wykorzystania własnych talentów, zdolności, zainteresowań i możliwości intelektualnych. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Andrzejewo Pan Michał Rutkowski.

W konkursie wzięło udział dziewięcioro uczniów z klasy szóstej oraz dziesięcioro z klasy trzeciej. Po napisaniu  przez uczestników testu interdyscyplinarnego jury wyłoniło następujących laureatów:

kategoria - klasa trzecia

I miejsce - Weronika Pieńkowska  (SP Ołdaki Polonia);

II miejsce - Mateusz Choromański (SP Ołdai Polonia);

III miejsce - Jakub Choromański (SP Andrzejewo);

wyróżnienie - Julia Żyłowska (SP Ołdaki Polonia);

kategoria - klasa piąta i szósta

I miejsce - Maciej Perkowski (SP Ołdaki Polonia);

II miejsce - Paulina Żyłowska (SP Ołdaki Polonia);

III miejsce - Katarzyna Wardaszka (SP Ruskołęka Stara);

III miejsce - Małgorzata Gralik (SP Ruskołęka Stara).

Gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Wójta Gminy Andrzejewo Pana Michała Rutkowskiego. Dziękujemy!

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru, święto ustanowione w 1961 roku z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Dzień ten wybrano dla upamiętnienia pierwszego sezonu Teatrów Narodów w Paryżu w 1957 r. Obchody Światowego Dnia Teatru mają na celu promocję i międzynarodową wymianę informacji na temat teatru.

27 marca, co roku, rozsyłana jest wiadomość, tłumaczona na ponad 20 języków, od wybitnego człowieka teatru zawierająca jego przemyślenia na temat teatru i światowej harmonii. Tego dnia odbywają się specjalne spotkania, sympozja, przedstawienia teatralne itp. poświęcone znaczeniu i problemom teatru.

W naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Teatru. Hasło  przewodnie naszego święta brzmiało: "Każdy ma jakiś ukryty talent, który zasługuje, by go odkryć". W myśl tego przesłania każde dziecko mogło zaprezentować to, co najlepiej lubi robić, to, co je pasjonuje, to, co wychodzi mu najlepiej.  Obejrzeliśmy występy uczniów klas III - VI. Mogliśmy podziwiać piękny taniec dziewczynek z klasy III oraz dziewcząt z klasy III. Adam Zaremba z klasy IV i Mateusz Choromański z klasy III zaprezentowali humorystyczne monologi Wicusia Trzepałkiewicza, które rozbawiły zgromadzoną publiczność. Widzom bardzo podobały się   piosenki wykonywane indywidualnie, zespołowo lub w duetach. Wielkie wrażenie na publiczności wywarł występ Angeliki Świderskiej z klasy III, która brawurowo wykonała piosenkę z filmu "Akademia pana Kleksa", zagrała utwór na skrzypcach oraz opowiedziała kilka dowcipów. Wielkie poruszenie wywołał także występ karateków (Amelia Zaręba i Jakub Zalewski), mogliśmy podziwiać ich stroje, skoordynowane ruchy oraz   bezkrwawą walkę.  Na zakończenie Daria Gumiężna z klasy III zatańczyła na deskorolce, wykonując precyzyjne i wdzięczne ruchy nóg, rąk i tułowia.

Wszystkie prezentacje bardzo nam się podobały. Poznaliśmy zdolności i zainteresowania naszych koleżanek i kolegów.

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.