Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

9 czerwca 2017 r.  w Zespole Szkół w Rosochatem Kościelnem  odbyła się druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas VI z gminy Czyżew i Andrzejewo.

Celem konkursu było:

-zwiększenie zainteresowania nauką języka angielskiego,

-budowanie pozytywnych relacji między szkołami z naszego regionu, 

-danie szansy sprawdzenia swojej wiedzy uczniom wyróżniającym się,

-lepsze przygotowanie do egzaminów zewnętrznych uczniów biorących udział w konkursie.

 Konkurs miał formę pisemnego testu sprawdzającego poziom i umiejętności językowe uczniów.

Do konkursu przystąpiło dziesięcioro uczniów  klas szóstych ze  szkół z miejscowości: Czyżew, Dąbrowa Wielka, Ołdaki Polonia oraz Rosochate Kościelne. Naszą szkołę reprezentowała Paulina Żyłowska, która zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

 

8 czerwca 2017 roku do rywalizacji o tytuł „Mistrz Ortografii Klas IV – VI” stanęło dwudziestu trzech  uczniów z klas IV – VI. Uczestnicy konkursu musieli się wykazać znajomością zasad pisowni i uzupełnić tekst z czyhającymi na nich rozmaitymi pułapkami ortograficznymi.

Komisja oceniająca, po sprawdzeniu prac,  ustaliła wyniki. Zwycięzcą tej edycji została Paulina Żyłowska z klasy VI. Dziewczynka otrzyma dyplom „Mistrz Ortografii Klas IV – VI” oraz nagrodę książkową.

Laureatce gratulujemy!  Zachęcamy wszystkich – małych i dużych - do doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem ojczystym.

Dzień Dziecka - radosne święto wszystkich dzieci, obchodzone od ponad półwieku, na stałe wpisało się w kalendarz dni świątecznych.
W Polsce obchodzi się je 1 czerwca jako Międzynarodowy Dzień Dziecka, podobnie jak w wielu krajach europejskich należących kiedyś do bloku krajów socjalistycznych. Dzień w kalendarzu poświęcony dzieciom miał uświadamiać i przypominać, że dziecko nie jest przedmiotem, ma prawo do życia, ochrony i pomocy gwarantowane Deklaracją Praw Dziecka, której preambuła głosiła: "Mężczyźni i kobiety wszystkich narodowości uznają, że ludzkość powinna dać dziecku wszystko, co posiada najlepszego i stwierdzają, że ciążą na nich, bez względu na rasę, narodowości wyznanie - wyspecyfikowane następnie obowiązki".

Tego dnia w naszej szkole obchodzimy jednocześnie Dzień Sportu. Program dnia okazał się bardzo zróżnicowany, każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. W trakcie imprezy uczniowie mogli sprawdzić się w zabawach sportowych i rekreacyjnych.  Klasy starsze miały okazję wykazać się swoimi umiejętnościami piłkarskimi, natomiast dzieci z klas młodszych sprawdziły się na torze przeszkód. Zabawy ruchowe przeplatano zajęciami artystycznymi – śpiewaniem wybranych piosenek (karaoke) oraz wykonaniem portretu ulubionego sportowca.

Wielką atrakcją okazała się niespodzianka przygotowana przez rodziców. Panie przygotowały dla naszych „milusińskich” adaptację baśni Jana Brzechwy pt. „Śpiąca królewna”. Przedstawienie przeplatane tańcem i piosenką wywarło wielkie wrażenie na widzach.  Aktorki zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Dziękujemy paniom za występ, a pani Sylwii Choromańskiej dodatkowo za wykonanie pięknej dekoracji.

30.05.2017 r. w Gimnazjum Gminnym w Andrzejewie odbyła się XII edycja gminnego konkursu wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:

  • Paulina Żyłowska,
  • Katarzyna Żyłowska,
  • Kamila Zalewska,
  • Kamila Zalewska,
  • Adam Zaremba,
  • Maciej Perkowski.

Po etapie indywidualnym do części zespołowej zakwalifikowali się następujący uczniowie:

  • Paulina Żyłowska,
  • Kamila Zalewska,
  • Maciej Perkowski.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Suma punktów z pierwszego i drugiego etapu pozwoliła naszym przedstawicielom na zdobycie drugiego miejsca.

W  konkursie plastycznym praca Tomasza Szabłowskiego  z klasy II wywarła duże wrażenie na  jury. Chłopiec zajął drugie miejsce w kategorii klas I – III.

Uczniowie otrzymali dyplomy i książki ufundowane przez Wójta Gminy Andrzejewo. Gratulujemy!

W dniu 26 maja 2017 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” dla klasy  III.

Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną oraz wyłonienie zwycięzców do etapu międzyszkolnego  w Zarębach Kościelnych. W konkursie uczestniczyło 17 uczniów z klasy trzeciej. Trzecioklasiści pisali dyktando pełne „pułapek” ortograficznych, wyjaśniali pisownię wyrazów oraz uzupełniali wyrazy ó-u, rz-ż, ch-h. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością  ich zastosowania w praktyce.

 

Wyniki konkursu szkolnego:

1 miejsce  Julia Żyłowska

2 miejsce Adam Przeździecki

3 miejsce Daria Gumiężna

              Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy.

          W dniu 30 maja 2017 roku uczniowie Ci pojechali  na konkurs ortograficzny ,,Mistrz Ortografii 2017” do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych. Celem tego konkursu było :

  1. Propagowanie idei poprawnej pisowni.
  2. Rozbudzanie czujności ortograficznej.
  3. Motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii.
  4. Zastosowanie w praktyce poznanych zasad ortografii i interpunkcji.
  5. Popularyzacja konkursu jako jednej z form rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów.
  6. Nawiązanie współpracy między szkołami i wymiana doświadczeń.

 W konkursie brało udział ponad 20 uczniów z różnych szkół, którzy zmagali się z bardzo trudnym dyktandem i uzupełniali wyrazy literami: u-ó, ż-rz, h-ch. Wszyscy uczestnicy otrzymali soczki i batoniki. Na wyniki poczekamy do 19 czerwca. Za wszystkich naszych uczniów trzymamy kciuki.

 

Jolanta Marciniak

 

W naszej szkole zapraszanie Mam i Tatusiów na  wspólną uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.  25 maja 2017 r. wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Atmosfera uroczystości z okazji Dnia Rodziny była podniosła ale i bardzo radosna,  przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze. Uczniowie klas młodszych bardzo się starali podczas recytacji wierszy i śpiewania  piosenek , a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Duże poruszenie i zaciekawienie publiczności  wywołały tańce nowoczesne w  wykonaniu uczennic z klasy VI oraz dziewczynek z klasy III, a także adaptacja baśni Jana Brzechwy pt. „Kot w butach”. Mali artyści występujący w przedstawieniu  zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Nie obyło się bez wzruszeń, gdyż niejednej mamie popłynęła po policzku  łza dumy  i radości. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim Rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek.

24 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej w Ruskołęce Starej odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Młode Talenty" pod hasłem "Zakochaj się w czytaniu". Główne cele konkursu to:

  • rozwijanie zainteresowań czytelniczych;
  • popularyzacja literatury pięknej;
  • doskonalenie umiejętnosci recytatorskich;
  • rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci;
  • pielęgnowanie wartości estetycznych języka ojczystego;
  • poszukiwanie nowatorskich interpretacji znanyc utworów literacko - poetyckich.

Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Angelika Świderska (klasa III), Julia Żyłowska (klasa III), Patrycja Sutkowska (klasa VI) oraz Paulina Żyłowska (klasa VI). Dziewczynki wypadły wspaniale, z brawurą recytowały wybrane utwory poetyckie. Recytacja Angeliki Świderskiej wywarła wielkie wrażenie na jury; dziewczynka zajęła I miejsce w kategorii klas młodszych, natomiast Julia Żyłowska otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

19 maja 2017 r. uczniowie klas młodszych udali się na wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki okazał się bardzo ciekawy i zróżnicowany.  Wielką atrakcją okazała się wizyta w manufakturze cukierków, w której ręcznie metodą pochodzącą z XVII wieku powstają małe, słodkie arcydzieła. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak słodka masa zyskuje cudowny kolor, zapach i kształt, obserwując poszczególne etapy produkcji, począwszy od wylania gorącego karmelu na granitowy blat, po zabarwienie, nadanie mu smaku i krojenie.

Równie interesujące okazały się następne punkty programu - wizyta w zoo i na lotnisku. Uczestnicy wycieczki z wielkim zainteresowaniem słuchali opowiadania pani przewodnik, podziwiali egzotyczne zwierzęta oraz obserwowali startujące i lądujące samoloty. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w MacDonaldzie, gdzie pełni wrażeń uczniowie mogli zregenerować swoje nadwątlone zwiedzaniem siły. Wycieczka na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.