Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

Dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji #napomocUkrainie, przynosząc do Szkoły Podstawowej w Ołdakach Polonii "dary serca".

Akcja trwa dalej.   Dary rzeczowe przynosimy do sali numer 2 w godzinach pracy szkoły. Koordynatorzy zbiórki: Mateusz Choromański, Adam Przeździecki i Filip Sutkowski.

Przyjaciel (Nie) Potrzebnej Książki

Nasza szkoła bierze udział w projekcie  "Przyjaciel (Nie)Potrzebnej Książki". Dzieci dają schronienie dla zapomnianych książek z domowej biblioteki! Dzięki temu książki trafią do przedszkoli, szpitali czy innych placówek, zyskując nowych czytelników.

Jeśli w Twoim domu znajdują się książki zapomniane i niechciane… lub takie, którymi chcesz się podzielić z innymi osobami, przynieś je do szkoły.

Zainteresuj naszą akcją swoich rodziców. Oni też mogą sprezentować książkę.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji Przyjaciel (Nie)Potrzebnej Książki.

 

"Zbieramto w szkole"

Nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiego Projektu Ekologiczno-Charytatywnego „Zbieramto w szkole”, którego organizatorem jest Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów z siedzibą w Lublinie.                                                             

Projekt ma na celu rozwijanie świadomości ekologicznej wśród uczniów, niesienie pomocy najbiedniejszym wśród których pracują misjonarze. Pomoc realizowana jest m.in. poprzez budowę studni głębinowych w Czadzie, pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Boliwii, dożywianie dzieci na Filipinach.

Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do przyłączenia się do tej akcji. Jej celem jest zbiórka niepotrzebnych nam już rzeczy i pomoc potrzebującym.

W naszej placówce będziemy zbierać:

- zużyte baterie,

- „dobre monety” (polskie grosze – wszystkie nominały, zniszczone pieniądze-np. „zgniecione” monety, wyprane i podarte banknoty, monety kolekcjonerskie, bilon z całego świata ( również wycofany z obiegu).

Serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji.

Więcej informacji;https://www.zbieramtowszkole.pl/

 

 

 

"Kup pluszaka dla zwierzaka"

Dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim, którzy  podarowali pluszowe maskotki  lub wzięli udział w loterii fantowej  „Kup pluszaka dla zwierzaka”.

 

Zebrane pieniądze (kwota 800 zł) zostały przeznaczone na opłatę za pobyt w pensjonacie dla zwierząt „W Lesie Brzozowym” dla bezdomnego pieska, potrzebującego specjalistycznej opieki.

Nasza szkoła przystąpiła do Akcji „Wylosuj Anioła”

Strach, ból, samotność i niepewność – choremu dziecku i jego rodzinie podczas leczenia w szpitalu onkologicznym towarzyszą trudne emocje.

Członkowie fundacji „Gdy Liczy się Czas” postanowili zainicjować akcję pisania kartek dla dzieci „WYLOSUJ ANIO-ŁA”, która ma na celu wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów.

Akcja WYLOSUJ ANIOŁA powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Dzieci losują kartki, które dotrą na ręce Fundacji. Na od-dziale onkologii panuje duża rotacja. Dzieci otrzymują chemioterapię lub naświetlania, wyjeżdżają do domu, a kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie. Organizatorzy zachęcają również do anonimowej modlitwy za dziecko, które otrzyma przygotowaną przez nadawcę kartkę.

Gorąco zapraszamy do udziału i propagowania akcji WYLOSUJ ANIOŁA!

AKCJA WYLOSUJ ANIOŁA – JAK WYSŁAĆ KARTKĘ DO CHOREGO DZIECKA

Poniżej kilka wskazówek dla osób zainteresowanych przyłączeniem się do akcji

WYLOSUJ ANIOŁA

 1. Kartkę można wykonać własnoręcznie lub zakupić gotową.

Zastanów się do kogo ma być ona adresowana (do dziewczynki

Co warto napisać?

Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia dziecka, że będzie zdrowy/zdrowa.

Kartka powinna być pozytywna, zachęcać i dawać siłę do walki. Można napisać kilka słów o sobie, co Anioł lubi, co warto zobaczyć i podać swój kontakt (może dziecko lub jego rodzic będą chcieli się skontaktować).

 

Akcja jest bezterminowa, jak niestety bezterminowe są zachorowania na raka wśród dzieci.

 

 

 

Bawimy się w kolory

 22 listopada 2021 r.  włączyliśmy się do obchodów Dnia Kredki. Wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wplatały barwne pasma we włosy młodszych koleżanek. Dzięki ich pracy poprawiły się nasze humory, a smutny listopadowy dzień nabrał kolorów.

Uzyskane pieniądze przeznaczymy na cele charytatywne.

 

Choinki Jedynki 2021 Konkurs plastyczny na cele charytatywne

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym dla młodych artystów w ramach jubileuszowej, 20. Akcji Charytatywnej "Choinki Jedynki 2021", organizowanej przez Program 1 Polskiego Radia.Tegoroczne hasło konkursu brzmi:

"Tajemnica Bożego Narodzenia".

 • Celem konkursu jest zachęcenie najmłodszych słuchaczy do zaangażowania się w działalność dobroczynną na rzecz podopiecznych Fundacji poprzez przygotowanie prac plastycznych związanych z tematyką Świat Bożego Narodzenia, które po zakwalifikowaniu się do finału (tj. do 20 prac-nagród głównych), wezmą udział w licytacji na antenie Programu 1.
 • Środki zgromadzone w ramach tegorocznej odsłony Akcji "Choinki Jedynki", zostaną przekazane na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Stowarzyszenia Wspólnota Chleb Życia, prowadzonego przez siostrę Małgorzatę Chmielewską.

PATRONAT Honorowy :MAŁŻONKA PREZYDENTA RP,

AGATA KORNHAUSER-DUDA

 • Praca plastyczna płaska powinna być wykonana własnoręcznie w dowolnej technice, w formacie A4-A2, przedstawiające „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia” (symbole, emocje), czyli swoje wyobrażenie Świąt. Wszystkie prace muszą być podpisane imieniem i nazwiskiem Uczestnika.
 • Do pracy proszę dołączyć podpisaną przez rodziców zgodę rodzica/opiekuna na udział dziecka w konkursie (Po formularz zgody proszę zgłosić się do opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu lub uczennic wymienionych niżej).

Na prace plastyczne czekamy do 18 listopada 2021 r.

Prace z dołączoną zgodą dostarczamy do Weroniki Pieńkowskiej lub Elżbiety Orzepowskiej (uczennice klasy VIII).

Podziękowanie

„Nie ma szczęścia dla człowieka, jeżeli się nim z drugim podzielić nie może”

 

 

Serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły, rodzicom i nauczycielom za włączenie się do akcji charytatywnej „Opatrunek na ratunek” organizowanej  przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris  Missio”.

 

Na rzecz misyjnych szpitali w Afryce, gdzie pracują polscy misjonarze ratujący życie najuboższym mieszkańcom świata, zebraliśmy 450 zł, za które zakupiliśmy środki opatrunkowe. Razem z  pozostałymi zebranymi opatrunkami przekazaliśmy je na adres Fundacji.

 

Opatrunek na Ratunek

PODARUJ BANDAŻ I URATUJ LUDZKIE ŻYCIE

We współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” rozpoczynamy w naszej szkole akcję

OPATRUNEK NA RATUNEK”.

W surowych warunkach afrykańskiego życia nietrudno o rany, oparzenia i urazy. 

Na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci. Skaleczenia, otarcia, czy oparzenia, to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy. W tropiku plagą są także ugryzienia i ukłucia owadów.

Najbiedniejsi z pacjentów trafiają do przychodni i szpitali misyjnych. Niestety tam, często brakuje nawet podstawowych opatrunków. Wspólne możemy to zmienić.

Co jest potrzebne?

Opatrunki:

 • gazy jałowe i niejałowe o rozmiarach 0,5 m2 i 1 m2
 • kompresy jałowe (wszystkie rozmiary)
 • kompresy niejałowe
 • plastry na rolkach
 • opaski dziane i elastyczne
 • rękawice jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary)
 • maść cynkowa, ichtiolowa, Sudocrem, Tribiotic, Clotrimazolum

 

 

Środki odkażające:

 • płyny do odkażania ran (np. Octanisept, Octedin itp.)

 

Drobny sprzęt i urządzenia medyczne:

 • termometry bezrtęciowe
 • ciśnieniomierze
 • pulsometry z paskami

 

Co mogę zrobić aby pomóc?

Te rzeczy możesz nabyć bez trudu w każdej aptece, a następnie przynieść do szkoły.

Możesz też przynieść dowolną kwotę, my kupimy za nią środki

Spraw, aby życie dzieci w afrykańskim buszu nie było bolesne, a zabawy sprawiały wiele radości.

Kiedy?

Materiały zbieramy do końca października 2021 r..

 

Zbiórka nakrętek dla Michasia

Ponownie bierzemy chce udział w akcji społecznej, dzięki której pomożemy choremu dziecku. Polega ona na prostej zbiórce plastikowych nakrętek. Pojemniki na nakrętki są oznaczone, znajdują się przy wejściu do szkoły. Czynność jest prosta, a cel szczytny - odkręcając butelkę po napoju, płynie do prania, kremie wrzućcie nakrętkę do torebki - jak zbierze się więcej - przynieście do szkoły. Przekażcie ideę całej rodzinie i sąsiadom - oprócz czystszego środowiska, będziemy mieli poczucie spełnienia dobrego uczynku. 

Mateusza Godlewski zbiera pieniądze na kosztowną operację, dlatego też  zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę. Pieniądze, które zebraliśmy,  wpłaciliśmy na konto Mateusza. Wiemy,że  wprawdzie jest to kropla w morzu potrzeb, ale mamy nadzieję, że przybliży Mateusza do celu, jakim jest jego większa sprawność i samodzielność.
Zachęcamy do wpłat na konto Mateusza: https://www.siepomaga.pl/mateusz-godlewski?fbclid=IwAR15veXmcwtHKTCC7bvxjcsQQrMbXK7D5E2ApCO4VqtP-_Q-Z13ubjWQZt4

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki.

Zebrane fundusze przeznaczyliśmy na zakup kurtko - śpiworów dla osób bezdomnych w ramach projektu Ciepłe Serce. Na konto Fundacji Skarbowości wpłaciliśmy 930 zł. Cieszymy się,że mozemy pomóc osobom bezdomnym.

https://ciepleserce.fundacjaskarbowosci.pl/historia-wplat/

Uwaga!

W dniach 10 – 14 grudnia 2019 r. zapraszamy na Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy.

W ofercie mamy własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe.

Ceny do negocjacji.                                          

Uzyskane fundusze przeznaczymy na cele charytatywne.

 

Pieniądze uzyskane podczas loterii z okazji Dnia Kubusia Puchatka wpłaciliśmy na konto Schroniska dla zwierząt Bokówka w Ostrowi Mazowieckiej

 

Ogłoszenie

Szkolny Klub Wolontariatu ogłasza zbiórkę pluszaków.

Maskotki muszą być czyste i  nieuszkodzone.

Będą one wykorzystane w loterii z okazji Dnia Kubusia Puchatka.

Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie schroniska dla zwierząt.

Znalezione obrazy dla zapytania pluszaki

 

Pluszaki proszę przynosić do chłopców z

 klasy szóstej:

Mateusza Choromańskiego,

Jakuba Zalewskiego,

Oliwiera Podedwornego.

 

 

 

Nie wyrzucaj plastikowych nakrętek.

Zbieraj je i wrzucaj do specjalnie oznaczonego pudełka.

Zbierać można te nakrętki, które zostają nam po wodzie mineralnej, napojach, sokach, butelkach z chemią gospodarczą i kosmetykami.

Nakrętki nie mogą zawierać dodatkowych elementów takich jak uszczelki, tekturki, gumki, styropianiki, folijki.

Zbierasz nakrętki  – pomagasz w zakupie protezy (ręki i nóżki) dla niepełnosprawnej dziewczynki, Eryki Kaczyńskiej.

\Zamiast kupić lizaka, wrzuć „grosiaka”

Zbieramy pieniądze na zakup szczepionek dla dzieci z biednych krajów afrykańskich.

Skarbonka znajduje się w pracowni polonistycznej (sala nr 2).

Wolontariuszu!

Zbliża się 1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych.

Zadbaj o groby, o których nikt nie pamięta. Uporządkuj je.

 

 

Uwaga! Konkurs!Wyciągnij pomocną dłoń.

Przyłącz się do akcji i samopomocy na rzecz uczniów w szkole.

Pomóż koleżance lub koledze, np.: w nauce, pobaw się z młodszymi kolegami, poczytaj im itp.

Szkolny Klub Wolontariatu ogłasza konkurs!

Konkurs obejmuje zaproponowanie nazwy- logo dla klubu wolontariusza. Powinna ona spełniać jedno z następujących kryteriów:

■ nawiązywać do atmosfery, charakteru klubu i/lub

■ eksponować atuty związane z pomocą.

Każdy uczestnik może zgłosić nie więcej niż jedną propozycję nazwy i logo.

Konkurs ma charakter otwarty. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie  Szkoły Podstawowej w Ołdakach Polonii

Uczestnik konkursu dostarcza osobiście kartkę zawierającą dane uczestnika (imię i nazwisko oraz klasę) oraz propozycję nazwy lub logo do: Weroniki Pieńkowskiej, Julii Żyłowskiej i Darii Gumiężnej, uczennic klasy VI.

Na propozycje czekamy do 20 października 2019 r.

Wybór najlepszych propozycji konkursowych odbędzie się drogą głosowania.Szkolny Klub wolontariatu

Regulamin Szkolnego Klubu Wolontariatu

I. Postanowienia ogólne

1. Wolontariat to bezpłatne, świadome i dobrowolne działanie na rzecz innych, wykraczające poza więzi rodzinne oraz koleżeńsko-przyjacielskie.

2. Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Wolontariuszem może być każdy uczeń, wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc.

3. Szkolny Klub Wolontariusza ma za zadanie pomagać najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby środowiska, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym, wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne i kulturalne.

II. Cele i sposoby działania

1. Zapoznanie uczniów z ideą wolontariatu oraz zaangażowanie ich do działań o charakterze wolontariackim, wykorzystanie ich umiejętności i zapału w pracach na rzecz szkoły i środowiska lokalnego oraz łączenie na poziomie szkoły młodzieży chętnej do niesienia pomocy z osobami i środowiskami tej pomocy oczekującymi.

2. Rozwijanie wśród dzieci postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących: pomocy, otwartości, życzliwości, bezinteresowności i wrażliwości na potrzeby innych.

3. Aktywne działanie uczniów w obszarze pomocy koleżeńskiej, społecznej, kulturalnej oraz środowiska rodzinnego.

4. Stworzenie przestrzeni dla takiej służby poprzez organizowanie konkretnych sposobów pomocy i tworzenie zespołów wolontariuszy.

5. Wspieranie ciekawych inicjatyw uczniowskich.

6. Promocja idei wolontariatu w szkole.

7. Prowadzenie warsztatów, szkoleń i cyklicznych spotkań wolontariuszy.

8. Angażowanie się w miarę potrzeb do pomocy w jednorazowych imprezach o charakterze charytatywnym.

III. Wolontariusze

1. Wolontariuszem może zostać każdy uczeń z klas IV–VIII, który chce służyć innym.

2. Uczeń musi przedstawić pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na działanie w Szkolnym Klubie Wolontariusza oraz podpisać Zobowiązanie Wolontariusza (załącznik).

3. Członkiem Klubu może zostać uczeń szkoły podstawowej, który respektuje zasady Klubu oraz przedstawił koordynatorowi Klubu pisemną zgodę rodziców na działalność wolontariacką.

4. Działalność Klubu opiera się na zasadzie dobrowolności i bezinteresowności.

5. Członek Klubu może podejmować pracę w wymiarze, który nie utrudni mu nauki oraz pozwoli wywiązywać się z obowiązków domowych.

6. Członek Klubu kieruje się bezinteresownością, życzliwością, chęcią niesienia pomocy, troską o innych.

7. Członek Klubu wywiązuje się sumiennie z podjętych przez siebie zobowiązań.

8. Członek Klubu systematycznie uczestniczy w pracy Klubu, a także w spotkaniach oraz warsztatach dla wolontariuszy.

9. Członek Klubu stara się aktywnie włączać w działalność Klubu oraz, wykorzystując swoje zdolności i doświadczenie, zgłaszać własne propozycje i inicjatywy.

10. Członek Klubu swoim postępowaniem stara się promować ideę wolontariatu, godnie reprezentować swoją szkołę oraz być przykładem dla innych.

11. Członek Klubu stara się przestrzegać zasad zawartych w Kodeksie Etycznym oraz Regulaminie Klubu.

12. Wolontariusz może zostać skreślony z listy wolontariuszy za nieprzestrzeganie Regulaminu Szkolnego Klubu Wolontariusza. O skreśleniu z listy decyduje opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza.

IV. Struktura Klubu Wolontariusza

1. Na czele Klubu Wolontariusza stoi nauczyciel, który jest opiekunem i koordynatorem wolontariatu.

2. Koordynator wolontariatu podejmuje współpracę z wychowawcami i pozostałymi nauczycielami oraz może liczyć na ich pomoc w angażowaniu uczniów w działania wolontariatu.

3. Koordynator wyznacza spośród chętnych wolontariuszy lidera każdej akcji, który pomaga mu nadzorować jej przebieg.

4. Liderzy są w stałym kontakcie z opiekunem i zgłaszają mu wszystkie problemy związane z wykonywaną pracą.

V. Obszary działania

1. Aktywność uczniów uczestniczących w wolontariacie dotyczy dwóch zasadniczych obszarów: środowiska szkolnego i środowiska pozaszkolnego. Zalicza się do niej:

a) organizowanie pomocy koleżeńskiej akcji wolontariatu w środowisku szkolnym,

b) współpracę z wybranymi Stowarzyszeniami,

c) współpracę z wybranymi Domami Dziecka itp.

d) działania dla rodzin ubogich,

e) pomoc na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt zimą i wiosną,

f) bieżące działania wynikające w trakcie roku szkolnego,

g) zbiórkę nakrętek i korków,

h) zbiórkę makulatury.

VI. Nagradzanie wolontariuszy

1. Nagradzanie wolontariuszy odbywa się w ramach apelu porządkowego po pierwszym semestrze oraz na zakończenie roku szkolnego.

2. Formy nagradzania:

a) wyrażenie uznania słownego,

b) pochwała dyrektora na forum szkoły,

c) wręczenie dyplomu.

3. Nagradzanie wolontariuszy ma walor motywujący, podkreślający uznanie dla działalności wolontariusza.

 

 

 

 

 

 

 

         

 

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.