Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości.

W naszej szkole akademia z tej okazji odbyła się 10 listopada 2015 r.  W uroczystym apelu, który rozpoczął się od odśpiewania hymnu narodowego, wzięli udział uczniowie wszystkich klas, którzy z uwaga wysłuchali przygotowanego przez uczniów klasy VI i V montażu słowno – muzycznego o patriotycznym charakterze.

Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii oraz okazją do wysłuchania wielu znanych i bliskich każdemu Polakowi pieśni legionowych.

Następnie delegacja uczniów z naszej szkoły wzięła udział w gminnych obchodach 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczestnicząc w mszy świętej, odprawionej w intencji Ojczyzny, oraz składając kwiaty na grobach żołnierzy.

 

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.