Szkoła
Asy Internetu to bezpłatny program edukacyjny skierowany do szkół podstawowych i przedszkoli w całym kraju, którego założeniem jest m.in. wzmacnianie w dzieciach i nastolatkach wartości, które pomogą im eksplorować internet w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.
14 marca odbyła się Konferencja Asów Internetu 2024, w ramach której uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach online. Rozmawiano o tym, jak mądrze funkcjonować w sieci i umiejętnie korzystać z potencjału Internetu. Dzieci podczas lekcji online wzbogaciły swoją wiedzę w cenne informacje dotyczące świadomego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.
Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w zajęciach na temat "Jak rozpoznać fałszywe informacje?", czyli jak mądrze funkcjonować w sieci i umiejętnie korzystać z potencjału Internetu, wysłuchały bajki o Zielonym Kapturku oraz wykonały prace plastyczne, której bohaterem był już wszystkim dobrze znany Czerwony Kapturek.
Dla uczniów klas I – III przygotowano podczas konferencji dwa zajęcia. Pierwsze z nich to "Mapa uważności. Kiedy i do czego potrzebna jest uważność?", podczas których uczniowie dowiedzieli się, do czego służy uważność, jak ją rozpoznać i trenować oraz zastanawiali się, do czego jest potrzebna uważność podczas korzystania z Internetu. Następne zajęcia zatytułowano "Pan Rozs(ą)dek". Podczas tych zajęć uczniowie wraz z bohaterem poszukiwali zagubionego ogonka od litery Ą.
Kolejne zajęcia przeznaczone były dla uczniów klas IV – VI. Podczas zajęć zajęciach "Obywatel C., czyli co moc ma wspólnego z odpowiedzialnością" dzieci dowiedziały się, jaki bezpiecznie i odpowiedzialnie można wykorzystywać narzędzia cyfrowe
Zajęcia pt. "Prawda czy fałsz? Jak patrzeć i czytać, by nie dać się nabrać?", przeznaczone dla klasy VII, uczyły jak rozróżnić prawdę od fałszu i nie powtarzać fake newsów.
Pamiętajmy! Internet to świetne narzędzie otwierające okna do poznawania świata, ale bądźmy czujni na informacje i rozsądnie przyglądajmy się umieszczanym treściom.