Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

W czwartek,  15 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ”MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, którego celem jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawaniu tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Uczniowie zmierzyli się z testem składającym się z trzydziestu pytań z dziedziny pożarnictwa i pierwszej pomocy medycznej. Z pośród dwunastu uczestników wyłoniono czterech reprezentantów Gminy Andrzejewo do eliminacji powiatowych, którzy wykazali się największą znajomością przepisów i umiejętnościami w zakresie w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci bonów podarunkowych ufundowanych przez Wójta Gminy Andrzejewo Panią Beatę Ponichterę.

Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Rafał Dmochowski  i Gabriel Kos, uczniowie klasy IV oraz Martyna Godlewska i Natalia Sutkowska, uczennice klasy VII.

Nasi reprezentacji wypadli wspaniale. Natalia Sutkowska zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast Rafał Dmochowski w swojej kategorii wiekowej uzyskał drugą lokatę. Będą reprezentowali Gminę Andrzejewo na eliminacjach powiatowych.

Dziękujemy naszym zawodnikom za wysiłek włożony w przygotowanie się do turnieju oraz życzymy dalszych sukcesów.

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.