Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

14 listopada dzieci z klasy I, III i oddziału przedszkolnego wyjeżdżały do Zambrowa na spektakl teatralny pt.: ,,Niesamowite przygody skarpetek”, wystawiany przez Teatr Lalki i Aktora w Łomży.

Scenariusz widowiska pomyślany został jako forma programu telewizyjnego na żywo, w którym główną postacią jest Pan Telewizorek, prowadzący autorski program ,,Dom na wesoło, czyli kopnięty dom”. Bohaterami spektaklu są dwie rodziny: Kowalskich i Malinowskich, które ze sobą rywalizują, ale w sposób zupełnie neutralny, serdeczny, przyjazny oraz bawią się tekstem i humorem sytuacyjnym, wykreowanym przez Justynę Bednarek we wspaniałej książce dla dzieci pt.: ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

W spektaklu nie zmieściły się przygody wszystkich skarpetek, ale była Skarpetka Prezydent, Mysia Mama, Skarpetka Detektyw, Skarpetka Doktor i Skarpetka Gwiazda.

Dzięki nieskrępowanej wyobraźni scenografa powstał spektakl niezwykły w formie: barwny, intrygujący, chwilami liryczny, z dreszczykiem, egzaltowany, lecz nade wszystko bardzo aktualny i dotykający współczesnej rzeczywistości. O tym przekonały się dzieci, oglądając to przedstawienie teatralne.

Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.