Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

 11 listopada 2023r. obchodzono 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej szkole obchody w/w święta rozpoczęliśmy już 6 listopada,  grając przez cztery dni  w grę w stylu Cluedo. Na korytarzu zostały umieszczone przygotowane wcześniej portrety sławnych Polek i Polaków, a uczniowie, rozwiązując zagadki, dostawali w kolejnych dniach  wskazówki pozwalające na wskazanie konkretnej osoby, ważnej w procesie odzyskiwania przez Polskę niepodległości.

10  listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, którą rozpoczęło wspólnie odśpiewali hymn państwowego w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła Do Hymnu”.  Następnie uczniowie klasy 5 i dziewczęta z klasy 7 przedstawili program artystyczny upamiętniający 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, prezentując pieśni oraz wiersze o tematyce patriotycznej.

Obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zakończyła gra edukacyjna „Niepodległość” oraz  escape room „Polska droga do niepodległości”.

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.