Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

 Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek dzieci z oddziału przedszkolnego przebrały się za swoją ulubioną postać z bajki.

Odwiedziły również po raz pierwszy bibliotekę szkolną, gdzie szukały swoich ulubionych bajecznych bohaterów w książkach. Biblioteka okazała się tak magicznym miejscem, że wiele osób wyraziło chęć wypożyczania książeczek. Były również zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. rozwiązywały zagadki. Dzieci kolorowały różne postacie z bajek i w ten sposób stworzyliśmy piękny album bohaterów z bajek. Były także zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Przedszkolaki bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.