Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły rozpoczęli intensywne działania związane z promocją czytelnictwa. „Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej.  W tym roku  9 września odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której Polacy w wielu miejscowościach w kraju i za granicą czytali powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie naszej szkoły wzięli również aktywny udział w tym wydarzeniu. 11 września uczniowie wysłuchali tekstu listu Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników akcji  oraz wysłuchali fragmentu powieści („Legenda o Janie i Cecylii) czytanego przez uczennice klasy siódmej oraz ósmej.

Następnie uczniowie klas V- VIII (podzieleni na zespoły) przystąpili do wykonywania zadań związanych z treścią przeczytanego fragmentu. Po poprawnym wykonaniu każdego zadania grupa otrzymywała część klucza niezbędnego do wykonania zadania końcowego – zdania wypowiedzianego przez jednego z bohaterów książki.

W ten sposób nasza szkoła dołączyła do pokaźnej liczby miejsc, które podjęły się uczestnictwa w „Narodowym Czytaniu”. Akcja zorganizowana w naszej szkole przez p. Wiolettę Muszyńską okazała się doskonałą okazją do tego, aby uczniowie docenili wartość czytania.

 

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.