Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w eliminacjach konkursu pożarniczego „Młodzież zapobiega pożarom”. W tym roku, po przerwie spowodowanej pandemią, również przystąpiliśmy do rywalizacji. W szkolnych eliminacjach wzięło udział 6 uczniów. Do etapu gminnego zgodnie z regulaminem zakwalifikowały się dwie uczennice: Martyna Godlewska i Julia Żyłowska, która , spełniwszy wymogi regulaminu, zakwalifikowała się kolejno do etapu powiatowego (reprezentowała gminę Andrzejewo), a następnie do etapu wojewódzkiego jako reprezentantka powiatu ostrowskiego.

Etap wojewódzki konkursu pożarniczego „Młodzież zapobiega pożarom” odbył się 14 maja 2022r. w Płońsku. Po uroczystym rozpoczęciu konkursu odbył się test pisemny, w którym Julka zdobyła 22 punkty i zakwalifikowała się do części ustnej, gdzie rywalizowała z najlepszymi zawodnikami z innych powiatów. Po udzieleniu odpowiedzi na 3 pytania zostali wyłonieni zwycięzcy etapu wojewódzkiego. Julia zajęła III miejsce.

Osiągnięcie takiego sukcesu wymagało od Julii dużego nakładu pracy. Dziękujemy za trud i gratulujemy sukcesu.

Martyna Godlewska, uczennica klasy V, która po raz pierwszy wzięła udział w konkursie pożarniczym „Młodzież zapobiega pożarom”, zdobyła III miejsce w eliminacjach gminnych. Cieszymy się, że rośnie Julii Żyłowskiej godna następczyni. Brawo!

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.