Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

11 maja 2022 roku uczniowie klas IV - VIII wyjechali do MOK w Zambrowie na musical dydaktyczny dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych BOGOWIE I HEROSI – OPOWIEŚCI AFRODYTY w wykonaniu  aktorów Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia.

BOGOWIE I HEROSI – OPOWIEŚCI AFRODYTY to musical ze spójnie i konsekwentnie realizowaną kompozycją oraz oryginalnymi i autentycznymi zapisami opowieści mitycznych. Niezaprzeczalne atuty tego przedstawienia to komediowy scenariusz oraz zaskakujące efekty świetlne oraz doskonale świetnie skomponowane  oraz zaśpiewane piosenki.

Widzowie znaleźli się w świecie, w którym Odyseusz chce odnaleźć po latach drogę do ukochanej Itaki, Tezeusz pragnie znaleźć wyjście z labiryntu Minotaura, a Prometeusz wykraść bogom ogień, by podarować go stworzonym przez siebie ludziom. Przewodniczką po mitycznym świecie jest sama Afrodyta – piękna bogini miłości, która spróbuje przekonać widzów , że od miłości jest już tylko krok do nienawiści czy zemsty. W trakcie wędrówki publiczność przypomina sobie związki frazeologiczne, które weszły do potocznego języka i funkcjonują w nim do dziś, np.: „nić Ariadny”, „koń trojański”, „syzyfowa praca”, „prometeizm” czy „puszka Pandory”.

Spektakl to podana w bardzo atrakcyjny, wręcz rozrywkowy sposób wiedza, nie tylko zresztą z dziedziny mitologii, która pozostanie z pewnością w pamięci młodych widzów na zawsze.

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.