Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

Od dłuższego czasu w świadomości publicznej obecny jest problem złej jakości powietrza w Polsce, za co w większości odpowiada emisja z pojazdów oraz z domowych palenisk i kotłowni, będąca wynikiem spalania złej jakości opału czy spalania odpadów.  Naukowcy i lekarze są zgodni, że zanieczyszczenie powietrza (zwłaszcza zawieszonymi pyłami) jest  przyczyną przedwczesnej  śmierci wielu ludzi. Dlatego też Fundacja PlasticsEurope Polska w swojej kampanii   edukacyjno-społecznej pt. „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku” przypomina o szkodliwości spalania odpadów w piecach, przydomowych kotłowniach i na wolnym powietrzu.

Wszystkich miłośników czystego powietrza oraz tych, którzy chcą  zmienić swoje szkodliwe dla środowiska oraz naszego zdrowia nawyki, zapraszamy na stronę internetową Fundacja PlasticsEurope Polska:https://www.plasticseurope.org/pl/newsroom/press-releases/w-trosce-o-czyste-powietrze.

Pamiętajmy, że emitując pyły i inne szkodliwe substancje, przyczyniamy  się do zwiększenia zanieczyszczenia powietrza w najbliższym otoczeniu, szkodząc sobie i innym. Plastik możemy wykorzystać w inny sposób, np. jako surowiec do recyklingu.

 

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.