Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

Po raz kolejny wzięliśmy udział  w akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna akcja „Szkoła do hymnu” miała nieco odmienny charakter. Punktualnie o godz. 11:11 dzieci z oddziału przedszkolnego, trzymając w dłoniach biało – czerwone chorągiewki pięknie odśpiewały hymn Polski. Przyłączyli się do nich wirtualnie (za pomocą różnych komunikatorów)  inni uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły.

 Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Cieszymy się, że mogliśmy w taki sposób  przyłączyć się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Przyłączyliśmy się również do akcji portalu dyktanda.pl „Dyktando na Święto Niepodległości” i uzupełniliśmy wybrane przez siebie teksty. Mogliśmy w ten sposób wesprzeć  potrzebujących w duchu patriotyzmu i  okazać szacunek wszystkim, którzy walczyli za naszą Ojczyznę. Cieszymy się, że mogliśmy zrobić coś dobrego dla potrzebujących, dla języka ojczystego i dla siebie samego!

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.