Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

Pod koniec października uczniowie klasy pierwszej otrzymali Wyprawki Czytelnicze, które zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek”. Celem tej kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Wiemy, że jednym z największych wyzwań, jakie stoi przed dziećmi u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania, która dzięki Wyprawce Czytelniczej może stać się prawdziwą przyjemnością oraz rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję do czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania swoich horyzontów.

Dzieci podczas wizyty w szkolnej bibliotece otrzymały Wyprawki Czytelnicze, w skład których wchodzą: książka ,,Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców ,, Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. Zainteresowanie otrzymaną książką wśród pierwszaków było duże. Mamy więc wielką nadzieję, że dzięki zaangażowaniu rodziców miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom na co dzień.

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.