Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu „Misja: programowanie – podregion ostrołęcki”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne działania na rzecz aktywizacji cyfrowej”). Projekt realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z 13 gminami podregionu ostrołęckiego - Andrzejewo, Goworowo, Kadzidło, Krzynowłoga Mała, Lelis, Młynarze, Myszyniec, Rzekuń, Sypniewo, Szelków, Szulborze Wielkie, Wyszków, Zabrodzie.

Głównym celem projektu było przygotowanie nauczycieli uczących w klasach I-III do samodzielnego prowadzenia zajęć z programowania w ramach nauczania zintegrowanego oraz upowszechnianie wczesnej nauki programowania.

Za nami już:

  • dostawa zestawów do nauki programowania, w skład których wchodzą roboty do nauki programowania Photon, tablety do sterowania robotami, maty edukacyjne, gry planszowe Scottie Go oraz książki do nauki programowania, poradniki dla nauczycieli i scenariusze zajęć;
  • szkolenia dla nauczycieli klas I – III z zakresu podstaw programowania, których zakres tematyczny obejmował m. in. kodowanie na dywanie, kodowanie w języku Scratch czy programowanie robotów edukacyjnych;

A przed nami:

  • cykl 15 obowiązkowych zajęć dla uczniów klas I – III, podczas których treści z zakresu programowania zostaną skorelowane z podstawą programową nauczania wczesnoszkolnego.

W trakcie realizacji działań projektowych każdy z nauczycieli biorących udział w „Misji: programowanie” będzie miał zapewnione indywidualne wsparcie trenerskie stacjonarne i zdalne podczas zajęć z uczniami.

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.