Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

23 października 2020 roku o godzinie 10.00 odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Ołdakach Polonii.

Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Pierwszaki przygotowały na dzień ślubowania część artystyczną, na którą składały się wiersze i piosenki o Ojczyźnie i ruchu drogowym. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowały swoje umiejętności i zdolności w zakresie języka angielskiego, liczenia i układania wyrazów z rozsypanki sylabowej. Na koniec pani Dyrektor oceniła umiejętności uczniów. Stwierdziła, że wszystkie zadania dzieci wykonały bardzo dobrze. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna uroczystości. Pierwszaki złożyły przysięgę przed biało – czerwoną flagą, a następnie Pani Dyrektor pasowała każde dziecko na ucznia szkoły poprzez dotknięcie jego ramienia dużym ołówkiem. Dzieci otrzymały również okolicznościowe dyplomy. Pani Agnieszka Choromańska życzyła wszystkim wielu sukcesów w nauce.  Do życzeń dołączyli się także rodzice, którzy obdarowali swoje pociechy prezentami oraz zorganizowali ,,słodkie” przyjęcie, podczas którego dzieci bawiły się radośnie w rytm popularnych przebojów.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składały, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.