Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

Szkoła w Chmurze powstała, aby dzieci uczyły się w nowoczesny, bezpieczny i efektywny sposób.

Platforma stworzona przez ekspertów, jest alternatywą dla lekcji i ocen, a i tak w pełni realizuje podstawę programową MEN.

7 przedmiotów
Zespół 20 autorów
2800 interaktywnych zadań
 

Wicepremier, minister kultury Profesor Piotr Gliński: W związku z decyzją o zamknięciu szkół i zawieszeniem działalności instytucji kultury TVP przygotowała specjalną ofertę dla dzieci, młodzieży i rodzin.

Na kanale TVP ABC od godz. 8 do 13 będziemy mogli obejrzeć takie programy jak „Alchemik” o zjawiskach fizycznych i chemicznych czy program „Zaczarowany świat”, który tłumaczy z kolei zawiłości świata sztuki.

Na TVP Kultura w godz.13-17 będą emitowane różnego typu seriale czy filmy związane z lekturami, np. „Szatan z siódmej klasy”, „W Pustyni i w puszczy” czy „Zemsta”. Co ciekawe, ta oferta będzie bez bloków reklamowych, telewizja będzie w pełni realizowała misję publiczną.

W związku z zamknięciem teatrów w najbliższym czasie, jedynym teatrem ogólnodostępnym pozostaje Teatr Telewizji TVP. Na szczęście w ciągu ostatnich 4 lat bardzo rozwinęliśmy tę ofertę teatralną. W najbliższym czasie będziemy mogli obejrzeć „Widnokrąg” Myśliwskiego , czy „Zemstę” Fredry w reżyserii Redbad Klynstra-Komarnicki. Będzie też powtórzona „Cena” Waldemara Łysiaka i wiele innych ciekawych spektakli".

Dzieci uczą rodziców w domu!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (Centrum Rozwoju Lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

Materiały można pobrać pod adresem:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

 
To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.
Ósmoklasisto!

Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych znajdziesz materiały przydatne i pomocne w systematyzowaniu, utrwalaniu wiedzy, a także wspierające w przygotowaniach do egzaminów.

Linki do materiałów egzaminu ósmoklasisty:

https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/informatory/

https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/

dodatkowe zestawy zadań (na stronach OKE): np:https://www.oke.gda.pl/index.php?page=materia%C5%82y-%C4%87wiczeniow

http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=2019010312000373&o-e#o-egzaminie

http://oke.waw.pl/artykuly/podglad.php?id_artykulu=3228

https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/arkusze/2019-2

 

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.