Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

2 marca 2020 roku, pod patronatem Wójta Gminy Andrzejewo,  Beaty Ponitery,  w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce, odbyły się gminne  eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” , którego  celem jest popularyzacja znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru oraz nabycia praktycznych umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie reprezentujący szkoły podstawowe w Andrzejewie, Ołdakach Polonii i Starej Ruskołęce musieli wykazać się wiedzą nt. przepisów przeciwpożarowych i zasad udzielania pierwszej pomocy.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska w składzie: Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego OPS RP w Andrzejewie druh Krzysztof Han, Dyrektor SP w Ołdakach Polonii pani Agnieszka Choromańska, nauczyciel SP w Starej Ruskołęce pani Renata Han. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych – kategoria klas I – VI oraz klas VII - VIII.

Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: uczennice klasy szóstej - Weronika Pieńkowska, Julia Żyłowska; uczennica klasy siódmej – Amelia Zaręba oraz uczennica klasy ósmej – Pola Dmochowska. Wszystkie reprezentantki wypadły znakomicie, a do następnego etapu konkursu – powiatowego zakwalifikowały się; Julia Żyłowska, która zajęła I miejsce w kategorii klas  I – VI, Weronika Pieńkowska, zdobywczyni II miejsca w tej samej kategorii, oraz Amelia Zaręba, która wywalczyła I miejsce w kategorii klas starszych. Dziękujemy dziewczętom za piękną reprezentację naszej szkoły, gratulujemy osiągniętych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów.

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.