Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

7 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach organizowanych  przez  Starostę Ostrowskiego  Zbigniewa Chrupka z okazji POWIATOWYCH OBCHODÓW NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, mających  na celu kształtowanie w uczniach postaw patriotycznych, rozbudzanie szacunku dla dziedzictwa narodowego oraz kultywowanie tradycji narodowych.

Myślą przewodnią konkursów były  słowa Hanki Ordonówny (Maria Anna Tyszkiewicz) z utworu „Tułacze dzieci”:

„Wysypała się oto z wagonów w tę noc aszchabadzką gromadka małych nędzarzy, pozbawionych wszystkiego – włącznie z sercem rodzicielskim, które zastygło gdzieś pod śniegiem… Kołysała się tylko na wietrze stacyjna lampa, rzucając raz cień, a raz światło na umęczone, wymizerowane twarze dzieci. Tragiczna gromada wyciągnęła się w długi pochód. Parami – parami szło nieszczęście z chorobą, głód z wszami – do autobusów, ledwo wlokąc nogami… Halo, halo, czyż nie widzicie, że w tych autobusach jadą najnieszczęśliwsze na świecie dzieci, dzieci więźniowie, dzieci wykolejeńcy, dzieci sieroty, dzieci starcy.”

W Powiatowym Konkursie „Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej o Puchar Starosty Ostrowskiego”  naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klasy VIII: Julia Ponichtera i Piotr Dmochowski. Pierwszym etapem było wykazanie się poprawnym zachowania w momencie styczności z nieprzytomnym poszkodowanym. Uczniowie musieli więc posiadać znajomość teorii oraz umiejętność praktycznego zastosowania resuscytacji krążeniowo oddechowej. Oceniano umiejętność opatrywania ran. Następnie nasi reprezentacji musieli wykazać się wiedzą teoretyczną. Po wykonaniu wszystkich zadań okazało się, iż nasz zespół zająć II miejsce. Gratulujemy!

Natomiast w konkursie historycznym naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Zofia Jakubiak i Piotr Mystkowski, uczniowie klasy VIII. Nasi reprezentanci wykazali się ogromną wiedzą i w rezultacie zajęli V miejsce. Gratulujemy!

 

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.