Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Uczniowie naszej szkoły  także pamiętają o tej ważnej dacie w historii naszego kraju i uroczyście obchodzą Święto Niepodległości.

W piątek, 8 listopada nasza społeczność szkolna  uroczyście obchodziła 101 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uczniowie, nauczyciele i rodzice wspólnie świętowali ten szczególny i radosny dzień dla naszego kraju.

W uroczystym programie, przygotowanym pod kierunkiem pani Beaty Stencel, uczniowie przypomnieli burzliwą  historię naszego kraju i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności. Wspólnie z publicznością odśpiewali pieśni patriotyczne.

Jednym z najważniejszych punktów tej uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Cała społeczność naszej szkoły przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”, by wspólnie z milionami uczniów w całej Polsce, a także poza jej granicami, punktualnie o 11.11 odśpiewać 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

 

 

 

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.