Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

19 września 2019 r. uczniowie klas IV – VIII wyruszyli do Zambrowa na interaktywną lekcję  dotyczącą reklamy, przygotowaną przez Centrum Edukacji Filmowej. Uczniowie podczas lekcji:

  • poznali najważniejsze funkcje reklamy,
  • dowiedzieli się, czym jest product placement,
  • przeanalizowali środki językowe wykorzystywane w reklamach,
  • poznali zabiegi wykorzystywane przez twórców reklam,
  • zobaczyli przykłady ciekawych reklam społecznych,
  • nauczyli się świadomego odbioru reklam,
  • zobaczyli przykłady kreatywnych rozwiązań w reklamie.

Oprócz tego obejrzeli film „Biała jak mleko, czerwona jak krew” w reżyserii Giacomo Campiottiego,   nakręcony na podstawie bestsellera Alessandra D’Avenii (uczniowie klas VII - VIII). Głowny bohater, Leo, ma szesnaście lat. Dla niego życie ma tylko dwa kolory: biały i czerwony. Chłopak kocha grać w piłkę nożną, słucha muzyki na cały regulator i stara się o niczym nie myśleć. Lubi szkołę, ale tylko w godzinach popołudniowych, gdy nie ma w niej nauczycieli. Kolor biały jest dla niego absolutną pustką. Czerwony to krew pulsująca w żyłach przed meczem. To też kolor włosów Beatrice, dziewczyny jego marzeń. Niestety, dziewczyna zdaje się nawet nie zauważać jego istnienia. Leo dowiaduje się, że Beatrice jest chora na białaczkę. Biel walczy z czerwienią. Choroba z życiem. Chłopak postanawia zrobić co w jego mocy, aby uratować ukochaną.

Natomiast uczniowie klas IV – VI obejrzeli film w reżyserii Margusa Paju  pt. „Tajne stowarzyszenie z dzielnicy Supilinn. Mari, Sadu, Olav i Anton obiecują sobie w cieniu wielkiego drzewa, że zrobią wszystko, co w ich mocy, żeby wziąć udział w każdej przygodzie, którą napotkają, jakkolwiek trudna czy niebezpieczna się okaże. Gdy miasteczko ogarnia epidemia zdziecinnienia obejmująca coraz więcej dorosłych, gdy dzieci już nie mogą liczyć na swoich rodziców, przyjaciele wiedzą, że muszą działać. Przysięga zobowiązuje. Podążają tropem zagadki z 1940 roku. Tajemniczy notatnik, człowiek w złotej masce, grobowiec kupca sprzed 100 lat – gdzie ich to wszystko zawiedzie?

 

 

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.