Szkoła
12 grudnia 2018 r. został rozstrzygnięty rodzinny konkurs plastyczno - techniczny „Szopka bożonarodzeniowa” lub „Choinka bożonarodzeniowa”.
Celem konkursu było:
- Zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych i ubierania choinek bożonarodzeniowych;
- Prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej;
- Ukształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia;
- Popularyzacja twórczości utalentowanych uczniów;
- Rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży, a także dorosłych;
- Wspieranie działań charytatywnych.
Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przestrzennej pracy plastyczno - technicznej – szopki bożonarodzeniowej statycznej/ ruchomej lub choinki bożonarodzeniowej.
W konkursie mogły wziąć udział drużyny składające się z dziecka i rodziców.
Prace (choinki bożonarodzeniowe) oceniane zostały w następujących kategoriach:
I kategoria klasy op - II
II kategoria klasy III - V
III kategoria klasy VI – VIII.
Oddzielnie jury oceniło zgłoszone do konkursu szopki bożonarodzeniowe.
Spośród zgłoszonych do konkursu choinek bożonarodzeniowych jury wyłoniło następujących laureatów:
Kategoria I – klasy op – II:
I miejsce – Alicja Sadłowska (klasa II)
II miejsce – Jakub Dmochowski (klasa II)
II miejsce – Oliwia Wojtkowska (klasa I)
III miejsce – Kamil Zaremba (klasa III)
III miejsce – Dmochowska Natalia i Dmochowski Damian (op)
Kategoria II – klasy III – V
I miejsce – Mateusz Choromański (klasa V)
II miejsce – Paulina Łada (klasa V)
II miejsce – Weronika Pieńkowska (klasa V)
III miejsce – Adam Przeździecki (klasa V)
Kategoria III – klasy VI – VIII
I miejsce – Karol Przeździecki
I miejsce – Magda Sadłowska (klasa VI)
II miejsce – Weronika Uścińska (klasa VI)
III miejsce – Oliwia Zaremba (klasa VIII)
W kategorii szopki bożonarodzeniowe jury wyróżniło prace następujących uczestników:
I miejsce – Szymon Godlewski (klasa VI) i Martyna Godlewska (klasa II)
I miejsce – Marlena Żyłowska (klasa II)
I miejsce – Kacper Dmochowski (klasa V)
II miejsce – Adam Zaremba (klasa VI)
II miejsce – Anna Kaczyńska (klasa V) i Malwina Kaczyńska (klasa I)
II miejsce – Dawid Piszczatowski (klasa V) i Nikola Piszczatowska (op)
III miejsce – Elżbieta Orzepowska (klasa V)
III miejsce – Paulina Zaremba (klasa II).
Gratulujemy laureatom! Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.