Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

21 marca, pierwszy dzień wiosny,  przywitał nas pochmurnym niebem i niską temperaturą. Mimo to w naszej szkole nie brakowało uśmiechów i dobrego humoru. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na zapowiedziane wcześniej atrakcje. Pierwszą z nich był tzw. Dzień Matematyki, impreza przygotowana przez uczniów klasy siódmej pod kierunkiem pani Danuty Rostkowskiej.

 Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się - w 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 milionów uczniów z całego świata. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski.

W naszej szkole Dzień Matematyki obchodzony był po raz pierwszy. Składał się z dwóch części – krótkiej części artystycznej w humorystyczny sposób zachęcającej do nauki matematyki oraz części  konkursowej - zmagań matematycznych.  Do rozwiązywania różnego typu zadań konkursowych przystąpiło ośmioro uczniów z klas IV – VI.  Po  trzech turach zmagań i podliczeniu zdobytych punktów okazało się, że Szkolnym Mistrzem Matematyki został Patryk Rykaczewski z klasy V. Również publiczność mogła sprawdzić swoją wiedzę z matematyki, odpowiadając na skierowane do nich pytania.  

Następną atrakcją była druga edycja prezentacji „Mam Talent”, organizowana przez panią Wiolettę Muszyńską, podczas której chętni uczniowie mogli pokazać swoim kolegom to, co lubią robić i co im najlepiej wychodzi. Do pokazu zgłosili się uczniowie w różnym wieku. Okazało się, że nasi rówieśnicy  mają rozmaite zainteresowania i zdolności. Wielu z nich może się pochwalić talentem muzycznym. Wśród występujących znalazły się m.in. Angelika Świderska, która zagrała na skrzypcach, zaśpiewała piosenkę, rozbawiła publiczność dowcipami,  a także Weronika Pieńkowska grająca na gitarze.  Mogliśmy podziwiać również występy dziewczynek z klasy drugiej, które zaśpiewały piosenkę, a następnie zaprezentowały się w samodzielnie opracowanym układzie akrobatycznym, wzbudzając zachwyt publiczności. Duże brawa zebrała wykonująca gwiazdę Iza Dmochowska oraz Oliwia Świderska, która wykonała szpagat. Widzowie z zainteresowaniem oglądali tańczące tańce nowoczesne dziewczęta z klasy siódmej i klasy czwartej. Próbowali także swoich sił,  tańcząc razem z czwartoklasistkami oraz śpiewając  piosenkę Cleo „Łowcy gwiazd”, którą brawurowo zaprezentowały Klaudia Grzymała z klasy V oraz Ania Kaczyńska z klasy IV.  Wszyscy bawiliśmy  się doskonale. Szkoda, że pierwszy dzień wiosny minął tak szybko.  

 

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.