Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

Jak co roku, zgodnie z podtrzymywaną od lat tradycją, 21 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się Spotkanie Wigilijne z udziałem całej społeczności szkolnej, zaproszonych gości oraz licznie przybyłych członków rodzin naszych uczniów. Tegoroczną  Wigilię  uświetniła obecność proboszcza parafii w Andrzejewie ks. dr. Jerzego  Kruszewskiego oraz wójta gminy Andrzejewo, Michała Rutkowskiego. Świętowanie rozpoczęła Jasełka pt. „Książę Pokoju”,   przygotowana przez grupę teatralną „Ołdakowiaczki” pod kierunkiem opiekuna pani Wioletty Muszyńskiej oraz kolędy wykonane przez chór szkolny pod kierunkiem pana Michała Knapkiewicza. Fabuła przedstawienia  została oparta na Ewangelii św. Mateusza i zbudowana na przeciwstawieniu postaci Heroda i Jezusa. Pierwszy, pełen lęku o swoją władzę, ulega szatańskim podszeptom i ludzkiej słabości. Prowadzi go to do spotkania wszystkich siedmiu grzechów głównych, które także występują w przedstawieniu. Istotna rola została przypisana trzem Magom, którzy wykorzystują swoją wiedzę na szukanie Zbawiciela, a po drodze z miłością otwierają serca na potrzeby bliźnich. Choć dopiero do Niego zdążają, nowonarodzony Książę już napełnia ich swoim pokojem. Boży pokój jest bowiem udziałem wszystkich ludzi dobrej woli.

Jasełka wywarła duże wrażenie na widzach, publiczności szczególnie podobał się najmłodszy aktor, wcielający się w rocznego Jezusa, niewiele starszy Tymek Świderski.

Po przedstawieniu były płynące z głębi serca życzenia oraz opłatek.

Ten niezwykły dzień na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

 

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.