Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

16 listopada 2017 r.  już po raz trzeci grupa teatralna „Ołdakowiaczki” wzięła udział w Regionalnych Spotkaniach Teatralnych w czyżewskim GOK-u , odbywających się w tym roku pod hasłem  „Poezja- proza – dramat - teatr”. Występ naszych małych aktorów doskonale wpisał się w ramy programowe przeglądu. Tym razem przygotowaliśmy inscenizację dwóch baśni. Nasi czwartoklasiści z grupy teatralnej „Ołdakowiaczki – Juniorki”- zaprezentowały się w baśni „Przygody Helenki”, opartej na motywach baśni „Czerwony Kapturek”, ostrzegającej dzieci przed kontaktami z nieznajomymi osobami.

Grupa starsza wystąpiła w typowej baśni pt. „Piękna i Bestia”. Dla wielu aktorów występujących w tej baśni był to pierwszy występ na tak dużej scenie. Mimo to poradzili sobie wspaniale. Nasze przedstawienia bardzo podobały się publiczności, która nagrodziła nasze wysiłki gromkimi brawami.

W podziękowaniu za występ otrzymaliśmy upominki ufundowane przez GOK w Czyżewie, „CLOVIN” S.A. w Czyżewie, „SOKOŁÓW” S.A. Oddział w Czyżewie, Hurtownię „ROLWIT” w Czyżewie, Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej oraz Urząd Miejski w Czyżewie. Ponadto  przywieźliśmy do szkoły pamiątkowe dyplomy oraz piękną statuetkę.

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.