Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

18 listopada 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się XI Regionalne Spotkania Teatralne w Czyżewie. Współorganizatorem konkursu był Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Przegląd miał formułę konkursu. Po raz drugi mieliśmy okazję wystąpić na scenie czyżewskiego ośrodka kultury. Tym razem przygotowaliśmy inscenizację dwóch baśni. Nasze maluchy z grupy teatralnej - „Ołdakowiaczki – Juniorki”- zaprezentowały się w baśni „Kopciuszek”, natomiast grupa starsza – „Ołdakowiaczki” – przedstawiła baśń pt. „Calineczka”.  

Nasze przedstawienia bardzo podobały się publiczności, która nagrodziła nasze wysiłki gromkimi brawami. Jury konkursu również doceniło nasze starania, przyznając nam III miejsce za wykonanie baśni „Calineczka”. Doceniono również kunszt aktorski poszczególnych członków grupy. Angelika Świderska została wyróżniona jako aktorka pierwszoplanowa za brawurowe wykonanie roli Calineczki. Natomiast Patrycja Sutkowska okazała się najlepszą aktorką drugoplanową, występując w roli myszki w baśni Calineczka. Do szkoły przywieźliśmy dyplomy, statuetkę oraz dobry humor.

Dziękujemy naszym mamom za opiekę oraz przygotowanie pięknych strojów. Szczególne słowa uznania i podziękowania kierujemy do pani Sylwii Choromańskiej za wykonanie przepięknej karety, która wzbudziła podziw nie tylko nasz, ale również organizatorów i innych uczestników przeglądu. Dziękujemy!

 

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.