Szkoła

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii
 
07-305 Andrzejewo
Ołdaki-Polonia
telefon: 86-271-70-48, fax: 86-271-70-48

Rok szkolny 2014/2015

Przewodniczący:

    Anna Rykaczewska

Zastępca:

Zuzanna Godlewska

Skarbnik:

Krzysztof Kot

ŚWIĘTO ZIEMNIAKA  

 

ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

Świętem Ziemniaka powitaliśmy jesień.Ponieważ pogoda nie bardzo dopisała, gry i zabawy zorganizowaliśmy na szkolnym korytarzu. Oczywiście nie zabrakło bulw ziemniaczanych różnego kształtu i wielkości, bowiem to właśnie ziemniak był najważniejszy. Bawiliśmy się wesoło. Przenosiliśmy na wyścigi ziemniaki, obieraliśmy je ze skórki, ścieraliśmy je na tarce, nosiliśmy na tacy, a nawet przenosiliśmy duże okazy na stołowej łyżce. Rozwiązywaliśmy również jesienne zagadki. Na część  ziemniaka powstały hasła reklamowe i wesołe wierszyki. Nam najbardziej podobał się tekst ułożony przez grupę Zuzi Godlewskiej do melodii "My Słowianie". Oto on:

My Słowianie – ziemniaczanie

 

Ref. My, ziemniaki, wiemy, jak nasz smak na was działa, wiemy jak zachęcać do naszego kupowania.

        To jest ta ziemniaczana krew, to jest ta uroda i zew!

 

1. Mamy to, czego nie mają inne warzywa, tę lśniącą skórkę i pyszny miąższ. Nasz smak zaskakuje

    każdego i zachęca do potraw wszystkich. Więc kupujcie polskie ziemniaki, bo w nich zdrowie i

    pyszny smak !          

 

Ref. My, ziemniaki, wiemy jak nasz smak na was działa, wiemy jak zachęcać do naszego kupowania.

        To jest ta ziemniaczana krew, to jest ta uroda i zew!

 

 

                                                                                       DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE

29 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka . Z tej okazji dziewczynki zorganizowały chłopcom gry i zabawy muzyczno – ruchowe, połączone z konkursami zręcznościowo - sprawnościowymi. Nie było łatwo, jednak chłopcy doskonale poradzili sobie z zadaniami, za co zostali nagrodzeni słodkimi lizakami. Wszyscy bawili się świetnie – zarówno chłopcy, jak i dziewczęta, które oklaskiwały zwycięzców.                                                             

                          

 

OTRZĘSINY KLASY CZWARTEJ

Otrzęsiny klasy czwartej stały się już tradycją nasze szkoły.

28 października uczniowie klasy czwartej zostali poddani  różnorodnym próbom, wśród których znalazła się m.in. próba zręczności, mądrości, spostrzegawczości i pomysłowości.  Wszyscy bawili się świetnie, czwartoklasiści doskonale wywiązali się z powierzonych im  zadań i zostali jednogłośnie przyjęci do grona uczniów starszych.

 

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada 2014 r. po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia wszystkich wchodzących do szkoły witały ciepłym uśmiechem oraz słodkim cukierkiem słonecznie ubrane dziewczynki z klasy IV. Na gazetce ściennej znalazły się materiały dotyczące historii tego dnia oraz plakaty, które zachęcały, by szczególnie w tym dniu być życzliwym dla innych. Każdy z nas mógł na „drzewku życzliwości i pozdrowień” umieścić kartkę z pozdrowieniami lub życzeniami dla dowolnie wybranej osoby. Wybraliśmy również najżyczliwszą uczennicę w szkole – została nią Anna Rykaczewska z klasy VI.


Znalezione obrazy dla zapytania pluszowy miśŚwiatowy Dzień Pluszowego MisiaaZnalezione obrazy dla zapytania pluszowy miś

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klas młodszych i oddziału przedszkolnego przybyli do szkoły ze swoimi pluszowymi ulubieńcami. Ten dzień był dla wszystkich wyjątkowy, bo trudno wyobrazić sobie świat bez tej przytulanki. Misiaki i inne pluszaki zasiadły w szkolnych ławkach. Podczas piątej lekcji odbyło się misiowe spotkanie przedszkolaków  w sali oddziału przedszkolnego, gdzie czekały uczennice klasy szóstej, proponując dzieciom różnorodne zabawy. Dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki o misiach. Były tańce, konkursy, quizy. Mali,  bardzo zdolni artyści malowali portrety Kubusia Puchatka. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci pozowały do zdjęcia grupowego  ze swoimi ulubieńcami. Najwięcej radości przyniósł wszystkim dzieciom taniec z misiami w rytm piosenki, oczywiście o misiu. Nie obyło się także bez słodkiego poczęstunku. Każdy uczestnik zabawy otrzymał lizak  w kształcie niedźwiadka. Na zakończenie dnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ogłoszony przez SU „Mój ukochany miś”, na który dostarczono 21 pięknych prac. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki. Prace ozdobiły ściany korytarza szkolnego.


Andrzejki w naszej szkole

26 listopada odbyły się andrzejki. Bawiliśmy się świetnie ze względu na wspaniałą muzykę oraz gry i konkursy zorganizowane przez SU. Uczestnikom zabawy szczególnie podobały się konkursy wymagające od nich sprawności fizycznej i poczucia rytmu. Podczas zabawy każdy miał okazję wywróżyć sobie przyszłość.

Szczególną popularnością cieszyła się kawiarenka przygotowana w klasopracowni nr 2, gdzie w miłej atmosferze można było kupić i  spożyć ciastka  upieczone własnoręcznie przez członków SU.

Fundusze zebrane podczas sprzedaży ciasta przeznaczone zostaną na nagrody w świątecznym konkursie organizowanym przez SU.

Rok szkolny 2015/2016

 

Przewodnicząca - Natalia Żyłowska

Zastępca przewodniczącej - Paulina Żyłowska

Skarbnik - Katarzyna Żyłowska

 

             

.

 

Rok szkolny 2016/2017

 

Samorząd Uczniowski po wakacyjnej przerwie bardzo aktywnie rozpoczął swoją działalność.

 Już 15 września 2016 r wszyscy spotkali się na placu szkolnym przy bardzo fajnym, nowoczesnym ognisku, które rozpalone był w specjalnie skonstruowanym pojemniku/ super wynalazek /. Po upieczeniu kiełbasek była wspólna biesada. Było wesoło, a niektórzy potrafili przypiec na ognisku chrupki i owoce.

  Na zakończenie podjęte zostały założenia do  pracy w tym roku szkolnym,   ustalono harmonogram dalszej działalności – wybory opiekuna,  wybór zarządu i wspólne opracowanie planu.

 

                                                                                                       Opiekun SU

  

 

               Wybrany zarząd SU:

Przewodnicząca – Paulina Żyłowska

Z-pca przew. - Katarzyna Żyłowska

Kronikarz- Patrycja Sutkowska

Skarbnik – Bartosz Orzepowski

   W bieżącym roku szkolnym praca Samorządu Uczniowskiego będzie przebiegała zgodnie z zainteresowaniami i możliwościami członków, dlatego utworzone zostały sekcje – naukowa, artystyczna i porządkowa. Do każdej sekcji został wybrany przewodniczący, który będzie kordynował prcę i proponował nowe rozwiązania.

                                                                                      Opiekun SU

Obchody Święta Ziemi

"W kierunku natury"

   Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2017 r. chcemy poświęcić tematom związanym z ochroną różnorodności biologicznej. Jest to temat ważny i szczególnie nam bliski. Człowiek swoim postępowaniem często ogranicza bioróżnorodność, powoduje wyginięcie niektórych gatunków roślin czy zwierząt. Nieprzemyślana działalność człowieka doprowadziła do powstania w otaczającym środowisku negatywnych zjawisk- efektu cieplarnianego, dziury ozonowej, kwaśnego deszczu  czy trującego smogu.

    Dlatego przygotowana  przez uczniów klasy V część artystyczna  pt: „Sąd nad człowiekiem" uświadomia widzom, jakie każdy z nas czyni zło w środowisku i jak powinien zmienić swoje postępowanie, aby jak najmniej szkodzić, aby naprawić to, co jeszcze można.

Oto szczegółowy plan: 

  • 24. 04. 2017r.-  - część artystyczną pt:”Sąd nad człowiekiem”  w wykonaniu uczniów z  kl. V;

  • Część artystyczna o ekologii w wykonaniu uczniów z kl. III;

  • Wykład o tematyce dietetycznej – różnorodność owoców i warzyw oraz ich wpływ na zdrowie uczniów (p. Wanda Jakubiak) - 26.04.2017r.
  • Wycieczka do Ziołowego Zakątka w Korycinach - dnia  27.04 2017r. 

   

Każdy uczeń naszej szkoły, któremu jest bliskie tegoroczne hasło  "W kierunku natury" i dba o stan środowiska naturalnego, może to wyrazić w swoim stroju i swoim zachowaniem.

 A mianowicie w tym tygodniu niech ubiera się na zielono ( wystarczy jakiś element ubrania), natomiast w działaniu może wykazać się, przynosząc surowce wtórne – makulaturę, opakowania szklane i plastykowe oraz elektrośmieci i baterie.   Będzie to znaczyło, że jesteście proekologiczni i dbacie o  Ziemię,  na której żyjemy.

 

   Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich uczniów do włączenia się w tę ekologiczną zbiórkę !!!

Opiekun SU

 

 

  

 

Aenean phasellus varius nunc tortor suscipit ac posuere.